• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

آیا موهای کاشته شده دائمی هستند ؟

ایا نتایج کاشت مو دائمی است ؟
4.9
(27)

بسیاری از افراد اعتقاد دارند اگر موهای پرپشت تری داشتند، می توانستند از موقعیت های بهتری برخوردار باشند. متاسفانه یا خوشبختانه باید بگوییم که تا حدود زیادی این حرف درست است. داشتن موهای پر پشت و زیبا یک موهبت الهی است که شاید هیچکس به اندازه افرادی که از نعمت آن محرومند، این را متوجه نباشند. به همین دلیل است که سالانه تعداد زیادی از متقاضیان کاشت مو برای انتخاب و انجام عمل کاشت، به مراکز پوست و مو مراجعه می کنند.

اما دغدغه همه این افراد و کسانی که هنوز تصمیم نهایی در مورد عمل کاشت مو نگرفته اند، این است که آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟

امروز قصد داریم علاوه بر پاسخ سوال فوق، پاسخ سوالات متداول دیگر در مورد عوامل ریزش مو، مراقبت های لازم برای جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده و غیره را نیز مطرح کنیم. اگر شما هم در حال بررسی گزینه کاشت مو هستید، احتمالا مانند اکثریت قریب به اتفاق افراد، نگران این هستید که مبادا بعد از کاشت موی جدید، دوباره آنها را از دست بدهید.

عوامل موثر در جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده

همین ابتدای امر بگوییم که کاشت موی طبیعی کاملا دائمی است، اما به شرطی که نکات و مراقبت هایی را قبل و بعد از کاشت لحاظ کنیم. در ادامه به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که رعایت و یا عدم رعایت آنها در موفقیت فرآیند کاشت مو نقش تعیین کننده ای دارد.

اولی گام در کاشت مو این است که دلایل ریزش مو را شناسایی کنیم. عواملی همچون موارد زیر:

  • عوامل ژنتیکی
  • بیماری هایی که منجر به ریزش مو می شوند.
  • عوارض داروها
  • جراحات ناشی از تصادف یا سوختگی
  • افزایش سن
  • شیمی درمانی
  • مصرف دخانیات و الکل

هرچند این دلایل مانعی برای انجام عمل کاشت مو نیستند. اما جهت رسیدن به نتایج بهتر و البته مهمتر از آن جلوگیری از ریزش مجدد مو، برطرف کردن این عوامل می تواند نتایج بهتری را به همراه داشته باشند. برای مثال کنار گذاشتن مصرف دخانیات و الکل می تواند به شما در موفقیت کاشت مو کمک کند.

کاشت مو به روش Micro FIT

انتخاب روش مناسب برای کاشت مو

روشی که برای کاشت مو انتخاب می کنید می تواند در نتیجه کاشت مو و اتفاقات بعد از آن موثر باشد. برای اینکه بتوانید از داشتن موهای طبیعی برخوردار شوید و روشی مطمئن و ایمن را تجربه کنید، ما به شما کاشت مو با استفاده از روش Micro FIT را پیشنهاد می دهیم.

امروزه به لطف پیشرفت های زیادی که در زمینه ترمیم مو و کاشت آن انجام شده است، دیگر روش های کاشت موهای مصنوعی منسوخ شده و جای خود را به کاشت موهای طبیعی داده است.

سن مناسب برای کاشت مو

اینکه شما در چه سنی برای کاشت مو اقدام می کنید، خود می تواند عامل مهمی در موفقیت کاشت باشد. توصیه پزشکان این است که فرد تا قبل از 25 سالگی اقدام به کاشت مو  نکند. علت این است که نمی توان وضعیت نواحی دچار ریزش شده را تا قبل از سن 25 سالگی پیش بینی کرد. در واقع ممکن است ریزش موی فرد در نواحی ای که فولیکول ها استخراج می شوند، هنوز تکمیل نشده باشد. از طرفی که تا زمانی که بتوان از بانک مو برداشت کرد، باید اقدام به کاشت مو به روش طبیعی نمود. بنابراین باید حتما وضعیت سنی خود را در مورد کاشت مو لحاظ کنید.

رژیم مناسب غذایی بعد از کاشت

عامل دیگر که می تواند مانع ریزش مجدد موهای شما شود، رعایت اصول و رژیم مناسب غذایی است. بهتر است روش مناسب تغذیه خود را از چند ماه ماه قبل از کاشت شروع کنید. استفاده از ویتامین های B5 و B12 در رژیم غذایی به شما کمک فراوانی می کند. اگر به دنبال منابع طبیعی این ویتامی نها هستید ما مصرف، عسل، لبنیات، زرده تخم مرغ، گوشت گوسفند، گوجه فرنگی و حبوباتی مانند عدسی و لوبیا را به شما توصیه می کنیم.

ویتامین دیگری که به شما کمک می کند تا از ریزش مجدد مو جلوگیری کنید ویتامین E و D می باشد. استفاده از ماهی سالامون، قزل آلا، چهار مغز (پسته، گردو، بادام، فندق)، زیتون، اسفناج و بسیاری مواد دیگر است. همچنین مصرف مکمل های غذایی به شما کمک می کند.

مراقبت بیشتر از گذشته و مصرف داروهای تجویزی

مراقبت بیشتر از پوست سر و موها، به ویژه در ماه های اولیه بسیار اهمیت دارد. اگر پزشک شما جهت تکمیل فرآیند درمان، دارویی را تجویز کرد حتما آنرا مصرف کنید. از مصرف دخانیات و الکل جداً خودداری کنید و یا لااقل در ماه های اول آنها را مصرف نکنید.

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

آیا روش های کاشت مو دائمی است؟

حالا می توان پاسخی روشن به این سوال داد. اگر تمامی موارد گفته شده را رعایت کنید، می توانید از عدم ریزش موهای کاشته شده اطمینان داشته باشید. روش های کاشت موی طبیعی امروزه در دنیا جایگاهی تثبیت شده پیدا کرده اند و در سراسر دنیا از بانک مو برای رویش مجدد موها استفاده می شود.

ریزش موقت  بعد از کاشت مو

شاید در مورد ریزش مو بعد از کاشت آن شنیده باشید. این نکته ای است که پزشک باید پیش از انجام کاشت و در مرحله مشاوره با شما در میان بگذارد. در هفته اول بعد از کاشت، موهای کاشته شده دچار ریزش نسبی می شوند. بعد از انتقال فولیکولها و کاشت آنها در ناحیه مورد نظر، ساقه موها در اثر انتقال ضعیف شده اند و شروع به ریزش می کنند. خوشبختانه ریزش موها مربوط به ریشه موی شما نیستند و نباید نگران آن باشید.

در فاصله هفته سوم تا انتهای هفته چهارم یا حتی تا ده روز بعد از آن نیز ممکن است باز هم شاهد ریزش مو باشید. این ریزش مو نیز مربوط به شوکی است که به فولیکول های موی شما وارد شده است. خبر خوب اینکه این شوک ها موجب از بین رفتن خود فولیکول ها نمی باشند و فولیکول ها با گذشت اندکی زمان در سر جای خود محکم شده اند.

هر چند دوره دوم ریزش مو ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد، اما بعد از گذشتن این دوره طبیعتاً نباید دیگر شاهد ریزش مو باشیم، اما اگر باز هم ریزش موی شما ادامه داشت حتما پزشک خود را مطلع کنید.

رفتار طبیعی مو بعد از کاشت

روش های کاشت موی طبیعی صحبت کردیم. اما خبر خوب این است که با کاشت مو به این روش ها، بعد از مدت اندکی شاهد رفتاری طبیعی نیز از موی کاشته شده هستیم. این موها کاملا طبیعی است و کسی متوجه این نخواهد شد که شما جراحی کاشت مو انجام داده اید. اما باید کمی برای نتیجه گرفتن صبور باشید و یک دوره زمانی کوتاه را منتظر رشد طبیعی آن ها بمانید.

۸ ماهه اول کاشت مو

آیا بعد از کاشت می توان موهایم را کوتاه کنم؟

همانطور که گفتیم در مقاطعی بعد از کاشت، بخشی از موها می ریزند. اما این ریزش مقطعی است و خیلی زود با موهای جدید جایگزین خواهند شد. حتی شما بعد از 2 تا 4 هفته می توانید اقدام به کوتاه کردن آن ها کنید. برای کوتاه کردن موهای کاشته شده باید فقط از قیچی استفاده کنید اما بعد از شش ماه می توانید این کار را با ماشین هم انجام دهید. اما در همه این موارد باید مراقبت های بیشتری اعمال کنید و ترجیحا با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا می توانم بعد از کاشت مو، موهایم را رنگ کنم؟

بعد از گذشت مدتی، موهای کاشته شده رفتاری طبیعی از خود نشان می دهند، پس شما می توانید با رعایت احتیاط و کمی مراقبت بیشتر نسبت به گذشته، اقدام به رنگ کردن آن کنید. توصیه ما این است که ترجیحاً از رنگ های طبیعی استفاده کنید، اما اگر هم می خواهید رنگ شیمیایی به موی خود بزنید، از برندهای استاندارد و شناخته شده استفاده کنید. همچنین بهتر است بگذارید حداقل یک ماه از کاشت موی شما بگذرد و بعد اقدام به رنگ کردن آن کنید.

آیا احتمال نیاز به مراجعه مجدد وجود دارد؟

این اتفاق معمولا نمی افتد، اما در بعضی موارد جهت رسیدن به نتایج بهتر ممکن است فرآیند کاشت مو در بیش از یک جلسه انجام شود. این مساله کاملاً بستگی به میزان طاسی و ریزش موی بیمار دارد.

کاشت مو برای ریزش موی ژنتیکی

باور غلطی که بعضی از افراد دارند این است که اگر موهای آنها به دلایل ژنتیکی ریخته است، نمی توانند موی طبیعی بکارند. خوشبختانه به کمک روش های FIT و FUT و مشتقات آنها بخصوص کاشت مو به روش میکروگرافت، می توان برای این افراد نیز کاشت موی طبیعی انجام داد.

استفاده از روش های نوین کاشت مو در کلینیک رونیا، با بهترین و بروزترین تجهیزات و به کمک متخصصین مجرب و حرفه ای، تضمین کننده کاشت موی طبیعی و ماندگار برای شما خواهد بود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.