• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

کاشت مو زنان به روش SUT

کاشت مو برای زنان در کلینیک رونیا
5
(23)

داشتن موهایی زیبا، پرپشت و خوش حالت یکی از مهمترین جنبه های زیبایی ماست. کم نیستند افرادی که به دلایل متعددی از مشکل ریزش مو رنج می برند. بر خلاف تصور عموم مردم، مشکل طاسی تنها در مردان اتفاق نمی افتد و تعداد خانم هایی که امروزه دچار ریزش موهای وسیع و کم پشتی موی سر شده هر روز در حال افزایش است. بررسی های انجام شده نشان داده اند که تقریبا از هر پنج زن ، یک نفر دچار ریزش مو می شود. معمولاً این ریزش مو به دلیل افزایش سن، بیماری یا تغییرات هورمونی بعد از یائسگی و عوامل ارثی ایجاد می شود.

به منظور رفع مشکل طاسی و کم پشتی موی سر، برخی از خانم ها استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو را ترجیح می دهند. برخی نیز استفاده از داروهای موضعی را راه درمان طاسی و کم پشتی موهای خود می دانند . این درحالی است که اثربخشی این داروها در بیماران متفاوت است. تا به امروز قابل اعتماد ترین روش برای بهبود طاسی سر در زنان ، کاشت مو است. کاشت مو برای خانم ها این روزها دیگر موضوع تابو نیست و بانوان بسیاری با استفاده از تکنیک های کاشت مو، به نتایج بسیار مطلوبی رسیده و مشکل طاسی آنان برطرف شده است.

از آنجا که کاشت مو یک نوع عمل جراحی سبک به حساب می آید ، بنابراین لازم است در مورد مناسب ترین تکنیک کاشت با توجه به فیزیولوژی هر فرد، و اقدامات و نکات حیاتی در این مسیر اطلاعات کافی داشته باشیم که امروز به آن ها اشاره خواهد شد.

الگوی های اصلی طاسی سر در بانوان

الگوهای متعددی برای ریزش مو در خانم ها شناخته شده اند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 1. ریزش مو ناشی از عوامل ژنتیکی

ریزش مو در بیشتر مردان ناشی از علل ژنتیکی است. اما زنان برخلاف مردان، کمتر تحت تأثیر طاسی ناشی از وراثت قرار می گیرند. با این حال همچنان رایج ترین علت ریزش مو در آن ها، وراثت است. برخلاف تفکر رایج، این ویژگی تنها از پدر  به شما منتقل نمی شود بلکه به وضعیت سایر بستگان مادری شما نیز مرتبط است.

طبق بررسی های آکادمی پوست آمریکا، حدود ۳۰ میلیون زن آمریکایی ریزش موی ارثی را تجربه می کنند. گرچه این نوع از ریزش مو بیشتر در اواخر دهه ۵۰ یا ۶۰ رخ می دهد، اما در هر زمان دیگر نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

به طور معمول ، هر بار که یک فولیکول موی طبیعی می ریزد، مجددا موهایی با ضخامت مشابه جایگزین می شوند. اما در زنانی که ریزش موی ژنتیکی دارند، موهای جدید ظریف و نازک تر هستند و به مرور که فولیکول های طبیعی ریزش پیدا می کنند و فولیکول های ظریف تر جایگزین می شوند علاوه بر ایجاد کم پشتی در موها، در نهایت رشد آنها  نیز کاملاً متوقف می شود.

ریزش موی زنان

 1. ریزش مو ناشی از عدم تعادل هورمون ها

یکی از علل اصلی ریزش مو در زنان اختلالات هورمونی است. هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) معمولاً عامل ریزش مو است. در طاسی ناشی از اختلالات هورمونی، سطح هورمون های آندروژن به خصوص دی هیدروتستوسترون در بانوان به طور غیر طبیعی افزایش می یابد. طاسی آندروژنتیک در زنان با کم پشت شدن مو در بالای سر شروع شده و به آرامی اتفاق می افتد. در صورت عدم توجه به موقع به این موضوع، موها بطور فزآینده ای نازک می شوند، تا اینکه بالاخره بخشی از پوست سر که روی تاج سر قرار دارد کاملاً نمایان می شود.این موهای ریخته شده دوباره رشد نمی کنند و موهای متقاضی به مرور نازک تر و کم پشت تر به نظر می رسند.

بی شک اصلی ترین راه درمان این مسئله رفع مشکلات زمینه ای است. در مواردی که ناهنجاری هورمونی مسئول ریزش مو در زنان باشد، داروهایی مانند اسپیرونولاکتون یا داروهای ضد بارداری خوراکی توسط پزشک به منظور رفع اختلال هورمنی تجویز می شود. نتایج یک مطالعه در این زمینه نشان داد که حدود ۶۲ درصد از زنانی که از داروهای ضد بارداری خوراکی حاوی پروژستین مصنوعی استفاده می کنند، ریزش موی آن ها بهبود یافته است.

اما از آنجایی که رفع اختلالات هورمونی و سایر علل زمینه ای، به تنهایی نمی تواند موهای از دست رفته را برای بانوان ترمیم نماید و تنهای جلوی ریزش بیشتر مو گرفته می شود، لذا توصیه متخصصین پوست و مو به این دسته از عزیزان استفاده از روش ها متعدد کاشت مو خواهد بود. در کلینیک تخصصی کاشت موی رونیا با تجزیه و تحلیل تخصصی مو توسط متخصصین مجرب در این امر، مناسب ترین گزینه های درمان به شما بانوان عزیز ارائه خواهد شد.

 1. سایر علل ریزش مو در بانوان

اختلالات هورمونی تنها دلیل ریزش مو نیست. به جز عامل هورمونی و وراثت، ریزش مو در بانوان مانند مردان می تواند علل متعددی دیگری نیز داشته باشد. ریزش مو می تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله ناهنجاری های تیروئید، کمبود آهن، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، کم خونی، بیماری های خودایمنی، بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت سبوره، کاهش چشمگیر وزن در یک دوره کوتاه مدت و مصرف بیش از حد ویتامین A ایجاد شود.

زایمان نیز می تواند باعث ریزش مو شود. همچنین ریزش مو ناشی از تصادف، جراحات و یا سوختگی پوست سر نیز می تواند طاسی دائمی را در پی داشته باشد که در بیشتر این موارد می توان با کاشت مو نتایج خوبی را برای متقاضی فراهم آورد.

گاهی اوقات ابتلا به برخی از بیماری ها و یا تجربه یک شرایط پر استرس می تواند سبب ایجاد ریزش موی موقتی شود. در این موارد می توان با روش های ساده ای مانند کاهش استرس یا دارو درمانی تا حد بسیاری مشکل را مرتفع نمود. اما اگر فولیکول های مو آسیب ببینند، کاشت مو تنها درمان موثر این نوع از ریزش مو خواهد بود.

توجه به این امر ضروری است که حتی پس از کاشت مو، اگر علل زمینه ای همچنان رفع نشده باشد، ممکن است ریزش مو در مناطق دیگر سر نیز ادامه یابد. بهتر است خانم هایی که در سنین باروری هستند به طور مرتب و تحت نظر پزشک، مکمل آهن مصرف کنند و از نظر سطح فریتین (پروتئینی که میزان کل ذخایر آهن بدن را نشان می دهد) به صورت روتین چکاپ شوند.

پس از رفع علل زمینه ای، به منظور تراکم بخشی به نواحی کم پشت و طاس، توصیه به کاشت مو می شود که در آن فولیکول های استخراج شده از یک ناحیه پوست سر به مناطق طاس سر پیوند می شوند.

کاشت موی خانم ها

ایجاد خط طبیعی مو بر روی پیشانی به منظور اصلاح پیشانی های بلند

گاهی اوقات به طور طبیعی افراد ممکن است پیشانی های بلندی داشته باشند. در خانم ها این مسئله ممکن است ظاهر زیبایی ایجاد نکند. بسیاری از خانم ها بر این باورند که داشتن پیشانی بیش از حد بلند آزار دهنده و غیر جذاب است و غالباً آنها از نظر روانشناختی نیز از این مسئله رنج می برند. برای آن دسته از خانم هایی که قصد دارند پیشانی بلند خود را اصلاح کنند نیز کاشت مو یک گزینه بسیار موثر است.  به لطف کاشت مو به روش های متعدد از جمله روش FUE ، می توان خط رویش مو را پایین کشید و بنابراین بلندی پیشانی را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

کاشت مو به روش “SUT” در بانوان

این روش مدرن ترین تکنیک کاشت مو است که بدون درد و خونریزی بوده و نتایج کاملا طبیعی در نواحی اهدا کننده و  نواحی دریافت کننده ایجاد خواهد کرد. در کاشت مو به روش SUT، فولیکول ها با یک دستگاه مخصوص استخراج و در ناحیه دریافت کننده کاشته می شوند و دوره نقاهت بسیار کوتاه تری به نسبت سایر تکنیک ها دارد. در نهایت در پوست سر جای زخم ها به تدریج از بین می روند و یا آنکه به سختی توسط چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهند بود.

تا چند سال پیش، جهت استفاده از تکنیک هایی همچون کاشت مو به روش FUT، نیاز به برداشت های نواری از پوست سر بود که در نهایت می توانست ظاهری غیر طبیعی برای بانک مو ایجاد کند. امروزه با استفاده از روش SUT، فولیکول های مو به صورت جداگانه از ناحیه اهدا کننده استخراج شده و در کانال های موجود در ناحیه دریافت کننده کاشته می شوند. از آنجایی که اندازه برش ها بسیار کوچک است، لذا جای زخم به ندرت باقی می ماند.

یکی از مزایای کاشت مو به روش SUT در بانوان آن است که نیازی به کوتاه نمودن مو پیش از برداشت فولیکول ها نمی باشد. موها به آرامی از ناحیه بانک مو برداشته می شوند و به ناحیه دریافت کننده پیوند زده می شوند. تکنیک SUT روشی کاملا تخصص یافته در زمینه کاشت مو است که قابلیت برداشت ۲ الی ۳ هزار گرافت مو که معادل با حدودا ۹۰۰۰ تار مو است را برای متقاضیان فراهم می کند.

به طور طبیعی موهای کاشته شده چند هفته بعد از پیوند دوباره می ریزند که این ریزش کاملا طبیعی است و به این دلیل است که ریشه مو نیاز به استراحت دارد و وارد فاز استراحت یا همان آن فاز تلوژن می شود. پس از گذشت حدود ۳ ماه، ریشه موها که اکنون قوی تر شده اند، موهای قوی تر و پر پشتی را شکل می دهند. نتیجه نهایی کاشت مو برای خانم ها حداکثر بعد از حدود ۸ تا ۱۲ ماه حاصل می شود.

کاشت مو زنان در کلینیک رونیا

مزایای استفاده از روش SUT در یک نگاه

 1. نتایج حاصل از این تکنیک به طور قابل توجهی طبیعی تر از سایر تکنیک ها است.
 2. تکنیک SUT کاملا بدون درد است و نیازی به ایجاد بخیه و یا برداشت های نواری از پشت سر ندارد.
 3. با انجام این تکنیک از کاشت مو، موهای پرپشت و زیبایی برای بانوان حاصل خواهد شد.
 4. با در نظر گرفتن نوع اجرای این تکنیک و نیز نتایجی که به همراه دارد، می توان این روش را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از سایر تکنیک ها دانست.
 5. اجرای این تکنیک برای بانوان محدودیتی ندارد.
 6. خانم های متقاضی این تکنیک نیازی به تراشیدن موهایشان ندارند.
 7. حداکثر پس از گذشت یک سال، می توانید موهای کاملا زیبا داشته باشید.
 8. در مقایسه با سایر تکنیک ها، معمولا فرآیند کاشت مو به روش SUT به زمان کمتری برای درمان احتیاج دارد. از این نظر تکنیک سریعی به شمار می آید. البته زمان در متقاضیان مختلف ممکن است تا حدودی متفاوت باشد چرا که به تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای استخراج، بستگی دارد.

بهترین و با سابقه ترین مرکز کاشت موی بانوان در تهران

مانند هر عمل جراحی دیگری، میزان تجربه و مهارت پزشک متخصص در نتایج نهایی کاشت مو بسیار موثر است، لذا انتخاب کلینیک مناسب که سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد ضروری است. متخصصان کلینیک تخصصی کاشت مو رونیا با ارائه تکنیک های متعدد کاشت مو متناسب باشرایط و فیزیولوژی های متعدد متقاضیان، نتایج بسیار درخشانی را در کارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانیده اند که خود می تواند گواهی بر ممتاز بودن این کلینیک در امر کاشت مو باشد.

متقاضیان عزیز جهت رزرو وقت مشاوره خود می توانند همه روزه با شماره تلفن های کلینیک به شرح زیر تماس حاصل فرمایند.

 • ۰۲۱-۴۸۴۶۷ (خط ویژه)
 • ۰۹۱۲۹۶۸۰۷۵۵ (مشاوره واتس اپ کاشت مو)

پس از تعیین زمان مشاور حضوری در کلینیک کاشت مو رونیا علل ریزش مو به دقت بررسی می شود. تمامی شرایط و نیز وضعیت سلامت عمومی شما بانوان عزیز توسط تیم پزشکی کلینیک پایش می شود. علاوه بر این اگر بیماری زمینه ای دارید و یا در صورت وجود هرگونه مورد پزشکی، اطلاعات کامل و صحیحی را به پزشک خود ارائه دهید.

شرایط پزشکی که می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در حین یا بعد از جراحی شود، مانند فشارخون، لخته شدن خون یا افرادی که زمینه ایجاد زخم های کلوییدی دارند، باید با جراح در میان گذاشته شود. پزشک خود را در جریان هر دارویی که در حال حاضر استفاده می کنید ، به خصوص آسپرین یا سایر داروهایی که روی لخته شدن خون تأثیر می گذارند و یا استعمال سیگار بگذارید.

پزشک همچنین برای اشراف کامل تر به شرایط شما، آزمایش خون کاملی شامل پروفایل لیپیدی، قندی و انعقادی درخواست خواهد داد که نتایج در پرونده شما ثبت خواهد شد و تمامی این اطلاعات به داشتن نتایج مطلوب تر کاشت مو کمک خواهند داشت.

جراح همچنین از شما در مورد سبک زندگی شما سوال می کند چرا که نحوه مراقبت شما از موها بر نتایج نهایی کاشت مو تاثیر به سزایی خواهد داشت. از جهات روانشناختی نیز سعی می شود تا نگرش و انتظارات متقاضی از انجام کاشت مو بررسی شود. گاهی اوقات متقاضیان توقعات غیرمعمول از نتایج کاشت مو دارند و بدین ترتیب انجام مشاوره در این زمینه، بسیار کمک کننده خواهد بود. چرا که ممکن است نتایج نهایی دقیقا مشابه آن حجم از مویی که قبلا داشته اید نباشد.

جراح شما را از نوع بی حسی، خطرات احتمالی، عوارض جانبی و هزینه کاشت مو مطلع می سازد. سعی کنید در جلسه مشاوره هر سوال یا ابهامی در مورد کاشت موی خود دارید با پزشک مطرح کنید. همچنین می توانید عکس های قبل و بعد کاشت موهایی که توسط کلینیک و جراح محترم صورت گرفته را نیز بررسی کنید.

سوالات متداول

 • آیا کاشت مو دردناک است ؟

از آنجایی که تکنیک SUT روشی پیشرفته و تکامل یافته است، لذا متقاضیان هیچ گونه احساس دردی نخواهند داشت.

 • کاشت مو نیاز به بیهوشی دارد؟

در طول جلسه کاشت مو  از بی حسی موضعی استفاده می شود لذا متقاضی کاملا هوشیار می باشد.

 • آیا کاشت مو عارضه جانبی به همراه ندارد؟

از آنجایی که هر نوع از کاشت مو نوعی عمل جراحی محسوب می شود، لذا برخی عوارض جانبی اجتناب ناپذیرند. اما تکنیک SUT کمترین عوارض جانبی را به همراه دارد که در موارد محدودی اتفاق می افتند و عبارتند از خون ریزی، عفونت ، التهاب و تورم پوست سر ،کبودی دور چشم، پوسته پوسته شدن، بی حسی پوست سر، خارش، ریزش ناگهانی موهای کاشته شده، حساسیت به داروهای بیهوشی و مسکن ها. البته این نکته را در نظر داشته باشید که همه این موارد در همه متقاضیان رخ نمی دهد.

 1. آیا نتایج کاشت مو دائمی هستند؟

اساس کاشت مو در تکنیک های متعدد کاشت، آن است که موهای بانک مو به نواحی مورد نظر که تراکم کمتری دارند پیوند زده می شوند. بانک مو ها مناطقی هستند که دچار ریزش مو حتی به صورت ژنتیکی نیز نمی شوند. لذا زمانی که پیوند زده می شوند به دلیل عدم داشتن کدهای ژنتیکی، دچار ریزش نمی شوند. البته باید در نظر داشته باشید که همه فولیکول های کاشته شده پس از مدتی ریزش می کنند چرا که وارد فاز استراحت می شوند. اما زمانی که فولیکول های پیوند یافته فاز تلوژن یا همان استراحت را پشت سر می گذارند، مجددا دچار ریزش نمی شوند ، لذا می توان این گونه بیان کرد که کاشت مو به روش SUT  یک روش کاملا دائمی برای  درمان ریزش مو به شمار می آید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.