• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

کاشت ابرو روی تاتو

کاشت ابرو روی تاتو
0
(0)

برای دست یابی به حالتی طبیعی‌تر و زیبایی و جذابیت بیشتر ابروها، کاشت ابرو روی تاتو گزینه ی بسیار مناسبی است. به همین دلیل متخصصین زیبایی اغلب توصیه می‌ کنند که زیباجو روی تاتو  کاشت ابرو انجام دهد. دلیل توصیه ی متخصصین به کاشت ابرو روی تاتو این است که در روند کاشت ابرو تعداد زیادی از گرافت‌ های کوچک به صورت متراکم در ناحیه‌ی گیرنده کاشته می‌شوند. ممکن است این گرافت ها در اثر تراکم بالا به خون رسانی، اکسیژن و سایر مواد مغذی کافی دسترسی نداشته باشند. در این صورت این گرافت ها از بین می روند. از بین رفتن این موها فضاهای خالی و بدون موی کوچکی در ابروها ایجاد می کند.

چرا کاشت ابرو روی تاتو ؟

در اکثر موارد اگر این نواحی وسیع نباشند، زیباجو به کاشت ابروی مجدد نیازی نخواهد داشت و به کمک مداد ابروی آرایشی می تواند بخش های خالی را پوشش دهد. اگر مایل نیستید به هیچ عنوان این فواصل به چشم بیایند، تاتو، به ویژه از نوع هاشور ابرو برای شما بسیار مناسب است. تاتو نواحی خالی از مو را پوشش خواهد داد و محل بدون مو دیده نخواهد شد.

در سرتاسر دنیا هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن به عنوان مکمل کاشت ابروها برای دست یابی به ظاهری طبیعی تر به کار برده می شود. در این روش هاشورهایی که حالتی مشابه موهای ابرو دارند در مناطق خالی از مو تاتو می شوند.

اگر در تاتوی ابرو دارید و یا قصد دارید که قبل از کاشت ابرو، تاتو انجام دهید، بهتر است در این مورد بیشتر بدانید. در ادامه ی این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در اختیارتان خواهیم گذاشت.

مزایا و معایب تاتوی ابرو


نتایج تاتوی ابرو دائمی است

در واقع در تاتو، پوست به طور دائمی رنگ آمیزی می شود. در همه ی تکنیک‌های تاتو، یک سوزن مخصوص به عمق یک میلی‌متر را وارد پوست می‌ کنند. این سوزن تا لایه‌ی درم پوست داخل می شود. پس از این که سوزن به محل مورد نظر نفوذ کرد، رنگ در آن‌ ناحیه از پوست تزریق می‌شود. سلول‌های پایدار درم، رنگ را در خود نگه می دارند. به این ترتیب رنگ تاتو به صورت دائم و همیشگی در پوست خواهد ماند. اما بعد از چند سال کمی کم رنگ خواهد شد یا تغییر رنگ خواهد داد. به همین دلیل بعد از چند نیاز به ترمیم پیدا می کنید که کار دشواری نیست.

می توان تاتو را پاک کرد

اگر بعدها به هر دلیل قصد داشتید که تاتوی خود را از بین ببرید، می توانید با استفاده از تکنیک ‌هایی آن را کمرنگ یا به طور کامل پاک کنید. تاتو به دو روش کلینیکی و غیر کلینیکی قابل پاک شدن است. در روشی که در کلینیک انجام می شود، پزشک‌ متخصص در محیطی استریل و با ابزار بهداشتی و کاملا حرفه‌ای، به کمک  لیزر، جراحی یا لایه برداری تاتو را از پوست شما پاک می‌کند. در کلینیک های فوق تخصصی، پاکسازی تاتو به صورت کاملاً علمی و بدون خطر انجام می‌شود.

در روشی که به صورت غیر کلنیکی و در آرایشگاه ‌ها و سایر مراکز زیبایی انجام می شود، آرایشگر یا تاتوکار با رنگ‌ سفید و اسید روی تاتو را می پوشاند. در واقع با این تکنیک رنگ تاتو پاک نمی شود و فقط یک لایه ی ماسکی روی آن قرار می گیرد. روش‌های غیر کلینیکی امن و بهداشتی نیستند و ممکن است زخم و اسکار و عفونت ایجاد کنند.

عوارض و خطرات تاتوی ابرو

عوارض و خطرات تاتوی ابرو یا از بیماری‌ های قابل انتقال خونی و عفونی سر چشمه می گیرد و یا از حساسیت به مواد موجود در رنگ تاتو.

اگر ابزار مورد استفاده هنگام تاتو استریل نباشد، بیماری‌هایی مانند ایدز، هپاتیت، کزاز، بیماری‌های عفونی و حتی سل به راحتی منتقل می شوند.

معمولا ترکیبات تشکیل دهنده ی رنگ های تاتو ، ضد حساسیت هستند. با این حال بدن برخی افراد به این مواد شیمیایی واکنش و حساسیت نشان می دهد. حتی در بعضی موارد ممکن است بدن فرد ماه‌ ها تا سال‌ ها بعد از تاتو، به پیگمنت های تزریق شده حساسیت  نشان بدهد. این بیماری راکسیوم نامیده می‌شود. اگرچه بروز حساسیت ناشی از تاتو به ندرت اتفاق می افتد اما در هر صورت زیبا جو باید از آن مطلع باشد.

تاتو های قدیمی

ممکن است قبل از کاشت ابرو بخواهید تاتوی قدیمی خود را پاک کنید یا فرم آن را تغییر دهید. بعضی افراد هم از فرم و شکل تاتوی خود راضی هستند و نیازی به تغییر آن نمی بینند. نکته ی مثبت در مورد  کاشت ابرو روی تاتو این است که تاتوی زمینه ای، باعث پرپشت و متراکم تر دیده شدن نتایج کاشت می شود. چون فضای بین موها را می‌پوشاند.

برخی زیباجویان مایل به تغییر ضخامت، شکل و فرم تاتوی قدیمی ابروهای خود هستند. این افراد باید قبل از کاشت ابرو تاتوی قدیمی خود را پاک کنند تا در نهایت به نتیجه ی دلخواه خود دست یابند. در برخی کلینیک های فوق تخصصی علاوه بر کاشت ابرو، خدمات پاک کردن تاتوهای قدیمی ابرو به روش کاملا اصولی و بی خطر انجام می‌شود. در این صورت می توانید در همان کلینیکی که برای کاشت ابرو انتخاب کرده اید، تاتوی خود را پاک کنید.

در جراحی کاشت ابرو، از موهایی که بیشترین شباهت ساختاری را با ابروی شما دارند استفاده می شود.  معمولاً موهای پشت سر برای این کار مناسب هستند. فولیکول این موها از پوست استخراج شده و سپس در ابرو و با در نظر گرفتن جهت رشد مو کاشته می‌شوند. کاشت ابرو یکی از بهترین روش ها برای داشتن ابروهای پرپشت و زیباست و در عین حال خطر و عوارض کمی دارد. خوشبختانه نتایج این جراحی ماندگار و رضایت بخش است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *