• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود ؟

کاشت مو به روش میکروگرافت
5
(43)

امروزه از بیشترین عمل‌های زیبایی که مورد توجه افراد و جوامع مختلف قرار می‌گیرد، عمل جراحی کاشت مو است. ریزش مو و طاسی سر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات افراد خصوصا مردان جوان است، که می‌تواند دلایل متنوع و متعددی از جمله تغذیه نادرست، استفاده از شامپوهای نامناسب، عوامل ارثی و ژنتیکی و… داشته باشد، که همین موارد به علت تاثیر زیادی که بر روی زیبایی فرد می‌گذارند، اعتماد به نفس او را کاهش داده و از دغدغه‌های بزرگ آنها محسوب می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی عمل‌های جراحی شامل تغییرات زیادی شده‌اند؛ که این تغییرات شامل روش‌های مختلف کاشت مو نیز می‌شود. کاشت مو به روش میکروگرافت از جمله روش‌های محبوب کاشت مو است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

میکرو گرافت روشی نوین در کاشت مو

امروزه کاشت مو به روش میکروگرافت یک روش نوین و پر طرفدار محسوب می‌شود. یکی از مزایای قابل توجه این روش کاشت مو  این است که در این روش برخلاف سایر روش‌های کاشت مو نیازی نیست که بخش بزرگی از قسمت بانک مو را بردارند و دیگر جای زخم بزرگ پس از دوره‌ی ترمیم باقی نمی‌ماند. در واقع در کاشت مو به روش میکروگرافت ابتدا پزشک به تعداد تارهای موی مورد نیاز دقت کاملی می‌کند و پس از آن شروع به برداشتن فولیکول‌ها و پیوند گرافت می‌کند، که همین موضوع باعث برتری این روش بر سایر روش‌های کاشت مو شده است. حال بیایید اطلاعات بیشتری در رابطه با کاشت مو به روش میکروگرافت کسب کنیم.

کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت و درمان ریزش موهای سر است. در این روش تمامی مراحل برداشت و پیوند مو با کمک ابزار دقیقی انجام می‌شود که کمترین میزان درد، جراحت و خونریزی را در پی خواهد داشت. همچنین نتیجه عمل کاشت مو نیز با روش میکرو گرافت بسیار موفق‌تر و بهتر از دیگر روش‌ها است.

برای انجام جدیدترین روش کاشت مو یعنی میکروگرافت، باید از بانک موی مناسبی در سر خود برخوردار باشید. در غیر این صورت باید از دیگر بخش‌های بدن و صورت، برای پیوند به پوست سر، مو برداشت شود. مهمترین مزیت میکرو گرافت این است که می‌تواند با دقت بسیار گرافت‌های مو را از پوست سر خارج کند. از آنجایی که این کار با پانچ‌های خودکار انجام می‌شود، کمترین آسیب به فولیکول‌های استخراج شده وارد خواهد شد.

به همین دلیل است که نتیجه کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین نتیجه با بالاترین تراکم مو را در پی دارد. در واقع تقریبا تمامی فولیکول‌های کاشته شده در روش میکروگرافت به رشد مو خواهند پرداخت و از دست رفتن پیوند در این روش بسیار کم است. همچنین شیوه کاشت گرافت‌های میکرو و مینی در این روش موجب می‌شود که ظاهر موها در نهایت بسیار طبیعی باشد.

خط رویش موی لیزری

مراحل کاشت مو میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت طی مراحل مختلفی انجام می‌شود و تمامی این مراحل به صورت کاملا بهداشتی و بدون درد به انجام می‌رسند و به همین دلیل کمترین دردی در صورت برداشت پیازچه مو احساس نخواهید کرد. در حالت کلی مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت به صورت زیر است :

 1. برداشتن گرافت‌های مو که خود به دو روش انجام می‌شود به گونه‌ای که برای استفاده از موی کم از روش هولدرهای اتوماتیک و در صورت نیاز به برداشت زیاد از روش های مخصوص و ابداعی کلینیک رونیا استفاده خواهد شد.
 2. آماده سازی گرافت‌ها و چیدن یک به یک گرافت‌ها در محل دستگاه میکرو ایمپلنتر
 3. قرار دادن موها در سطح طاسی سر که بدون ایجاد هیچگونه زخم بوده و تنها پانچ‌هایی توسط ایمپلنتر شامل حال شما خواهد شد.

مرحله برداشت مو

یکی از حساس‌ترین مراحل در کاشت مو به روش میکروگرافت را می‌توان مرحله برداشت مو دانست چرا که در صورت کوچکترین اشتباه، امکان جبران آن وجود نخواهد داشت. میکروموتورهای اتوماتیکی که برای کاشت مو به روش میکروگرافت استقاده می‌شوند، بسیار با ظرافت‌تر از گرافت‌های سالم خواهند بود، این دستگاه همچنین می‌تواند موهای بیشتری را از بانک مو بردارد.

 توجه داشته باشید که در روش میکروگرافت در صورتی که تعداد موهای بانک مو فرد کمتر باشد می‌توان با استفاده از روش اختصاصی کلینیک رونیا کمبود موها را جبران نمود. این روش به هیچ وجه آثاری را از خود بر جای نخواهد گذاشت و هیچگونه فشاری بر پوست شما وارد نخواهد شد و به همین دلیل می‌تواند مناسب‌ترین روش برای کشت مو باشد.

برداشت مو در روش میکروگرافت

ویژگی مهم برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

میکروموتورهای اتوماتیک برای برداشت مو در روش میکرو گرافت تا ۰.۷ میکرون ظریف‌تر و دقیق‌تر از دیگر هولدرهای برداشت گرافت هستند. همین ویژگی موجب می‌شود تا برداشت گرافت‌ها بدون مشکل و آسیب به فولیکول‌ها از پوست سر در بانک مو انجام شود.

همین موضوع عمل کاشت مو به روش میکروگرافت را به یک جراحی بدون درد یا با درد بسیار کم تبدیل کرده است. عوارضی مانند کبودی و تورم بعد از عمل نیز در پوست سر چندان وجود ندارد و یا بسیار زود رفع خواهد شد. کمپرس یخ به از بین رفتن این عوارض بسیار کمک می‌کند.

مرحله آماده سازی گرافت

یکی از مهمترین مراحلی که باید به آن توجه شود، را می‌توان آماده سازی گرافت‌ها دانست چرا که اقدامات دقیق در این مرحله است که سبب خواهد شد بهترین نتیجه را پس از کاشت مو شاهد باشید. گرافت‌هایی که در مرحله قبل از بانک مو برداشته شده بودند در این مرحله داخل مایع خاصی قرار داده خواهند شد که این مایع به عنوان نگهدارنده عمل کرده و دارای سلول‌های بنیادی فرد است و به همین دلیل تک تک دانه‌های مو می‌توانند به صورت کاملا سالم باقی بمانند. این کار می‌تواند ریشه‌ها و فولیکول‌های مو را تقویت نموده و در نتیجه موهایی ضخیم تر داشته باشید و به همین دلیل است که موهای تازه کاشته شده ضخامت بیشتری نسبت به موهای قبلی فرد خواهند داشت. مرحله آماده سازی نقش بسزایی در شکل گیری موهای سر خواهد داشت و در این مرحله می‌توان تمامی فولیکول‌ها را برای کاشت آماده کرد. در این مرحله گرافت‌ها با تکنیک‌های خاصی در دستگاه قرار می‌گیرند و به همین دلیل چینش موها در روی سر بسیار زیبا جلوه خواهد کرد.

مرحله جایگذاری گرافت ها

بی شک کاشت مهمترین مرحله در کاشت مو خواهد بود و در این مرحله باید به موارد مختلفی توجه شود. کاشت مو در روش‌های دیگر مدل‌های مختلفی خواهد داشت و به دلیل معایب مختلفی که روش‌های قبلی داشته‌اند، کمتر کسی به کاشت مو فکر می‌کرد و این روش را به عنوان یک راه حل نامناسب برای رفع طاسی می‌دانستند. روش‌های قدیمی کاشت مو ممکن است درد بیشتری داشته و یا معایبی هم داشته باشند، اما با این روش‌ها می‌توانید تمامی طاسی‌های سر خود را به صورت کامل از بین ببرید اما کاشت مو به روش میکروگرافت این مشکل را حل کرده و می‌توانید به سادگی و کمترین زمان ممکن نسبت به کاشت مو اقدام نمایید.

برای کاشت مو ابتدا قسمت طاس سر که عمل کاشت بر روی آن انجام خواهد شد به وسیله دستگاه‌های خاصی بی حس شده و برای کاشت آماده خواهد شد و البته این بی حسی کاملا موضعی بوده و به دلیل این است که فرد کمترین دردی را احساس نکند. سپس دستگاه میکروگرافت به روی کار آمده و موهایی که از قبل در آن چیده شده‌اند به سر منتقل خواهند شد. این دستگاه هیچگونه خراش و یا زخمی بر روی پوست سر ایجاد نکرده و در مدت زمان کوتاهی می‌تواند عمل کاشت را به انجام برساند. توجه داشته باشید که سپردن این کار به یک پزشک متخصص ضروری است، چرا که هر فردی نمی‌تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد و به خصوص رعایت نکات بهداشتب توسط جراح و همچنین کلینیک مورد نظر بسیار مهم است که حتما باید قبل از انتخاب مطب به آن دقت کنید.

کاشت مو در روش میکروگرافت

مراحل پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

مهمترین سوال ذهنی بسیاری از افراد این است که آیا بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت و از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی، احساس درد وجود خواهد داشت؟ به طور کلی یک درد خفیف و قابل تحمل وجود دارد ولی شدت آن به به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بسیاری از افراد پس از کاشت مو، هیچ دردی احساس نمی‌کنند و برخی دیگر ممکن است که کمی درد را تجربه کنند. در صورت احساس درد باید به جراح مراجعه کنید تا داروهای مناسب برای شما تجویز کند. همچنین خطر دیگری که ممکن است درد را در پی داشته باشد، عفونت پوست سر است. به همین دلیل وجود درد غیر عادی را باید جدی بگیرید.

نکته بسیار مهم دیگر، مراقبت از مو و پوست سر تا چند ماه است. از دست زدن به موها در مناطق کاشت شده پرهیز کنید. تا چند روز نباید حمام کنید و به مدت چند هفته باید هر روز چند نوبت پوست سر با سرم شست و شو داده شود. استفاده از برخی شامپوها باعث ایجاد اختلال در روند ترمیم پوست سر و از دست رفتن پیوند مو خواهد شد. باید نوع شامپوهایی که استفاده می‌کنید را با جراح خود هماهنگ کنید.

کاشت مو به روش میکروگرافت مناسب چه افرادی است؟

در استفاده از این روش هیچ محدودیت جنسی وجود نداشته و نتیجه جراحی در هر دو گروه یکسان است. هم در خانم‌ها و هم آقایان، کاشت مو به روش میکروگرافت کاربرد دارد. میکرو گرافت برای کسانی که در بعضی شرایط مانند:

 • وجود بیماری‌های وراثتی
 • آلودگی‌های ‌محیطی
 • برخی بیماری‌ها
 • شیمی درمانی
 • آسیب‌ها و حوادث ثانویه

موی سرشان دچار آسیب و ریزش شده است و همچنین برای افرادی که دچار انواع طاسی منطقه‌ای، ریزش موی شدید و کچلی هستند، بسیار کاربردی و مفید محسوب می‌شود.

از آنجایی که در روش میکرو گرافت، معمولا از موهای پشت سر برای کاشت استفاده می‌‌شود؛ برای افرادی که موهای پشت سر آن ‌ها پرپشت است، این روش یک امتیاز محسوب می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از پانچ‌های الکتریکی دقیق، برای سایر قسمت‌های بدن که موهای خود را از دست داده‌اند نیز میکرو گرافت راه حل خوبی است. ریش، سبیل، ابرو، مژه و سایر نواحی بدن، همگی می‌توانند با استفاده از روش میکروگرافت دوباره تقویت شوند و رشد کنند.

البته نمی‌‌توان گفت که این روش برای همه افراد مناسب است. جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی و یا پزشکان متخصص پوست و مو؛ با توجه به یکسری شرایط و مسائل مشخص به تعدادی از بیماران توصیه می‌کنند تا از سایر روش‌های درمانی دیگر برای کاشت مو استفاده کنند. چرا که استفاده از این روش ممکن است برای آن‌‌ها خطر داشته باشد.

تعیین خط رویش مو در کاشت موی میکروگرافت

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

روش‌های کاشت مو معمولا مزایا و معایب خود را دارند، با این حال روش میکرو گرافت به عنوان یک تکنیک نوین با کمترین جراحت و مشکلات پوستی، مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین مزیت‌های این روش در موفقیت بالای کاشت، تراکم حداکثری موها، کمترین میزان درد و جراحت و در نهایت داشتن یک تجربه عالی از کاشت مو است. مهمترین ویژگی‌های کاشت مو:

 • ۲ برابر تراکم بیشتر در برداشت از بانک مو در روش ترکیبی میکروگرافت
 • افزایش تراکم کاشت به دلیل کاشت مو در سایز میکرو و بسیار ریز
 • دارای دوره درمان بسیار کوتاه‌تر نسبت به روش‌های قدیمی
 • سرعت عمل بالای کاشت مو
 • پیوند گرافت‌های سالم‌تر
 • زمان کمتر جراحی نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو
 • ارائه نتیجه‌ای طبیعی و مورد پسند‌تر
 • دوره ی نقاهت کوتاه تر از بقیه ی روشها
 • افزایش حجم موها به بیشتر از ۳برابر سایر روش‌ها
 • رشد زودتر موها در کاشت مو به روش میکروگرافت نسبت به بقیه ی روش‌ها
 • ایجاد نشدن زخم و اسکار به علت استفاده از نوع دستگاه‌های بکار رفته
 • برطرف سازی قطعی نکروز و اسکار
 • پیوند دادن گرافت‌های سالم تر در نتیجه‌ی افزایش سرعت کاشتن موها
 • استفاده‌ی کم تر از بی حس کننده‌ها و به کار گیری تکنیک بدون لمس که در این روش فولیکول‌ها هم آسیبی نمی‌بینند و هم در هنگام عمل پیوند زدن دچار ریزش نخواهند شد.

عکس کاشت مو به روش Micro Graft

کاشت مو به روش میکروگرافت بدون نیاز به تراشیدن موی سر

همان طور که می‌دانید، در تمامی عمل‌های کاشت مو باید تمامی موی سر تراشیده شود. برای برخی از افراد این کار اصلاً ساده نیست، زیرا این افراد نگران ظاهرشان هستند و موی تراشیده تاثیری منفی بر ظاهر آنها می‌گذارد. به همین خاطر در کاشت مو با تکنیک میکروگرافت روشی وجود دارد، که می‌توان بدون تراشیدن موی سر مراحل برداشت و کاشت فولیکول مو را انجام داد. به طور کلی روش کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن موی سر برای افرادی که می‌خواهند کاملاً محتاطانه عمل کنند ساخته شده است.

کاشت مو بدون تراشیدن مو سر برای چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

از آنجایی که روش کاشت مو بدون تراشیدن مو نسبت به سایر روش‌های کاشت مو مدرن‌تر و پیشرفته‌تر است و باید با دقت بسیار بالاتری انجام شود، نیاز به زمان بیشتری هم دارند، به همین خاطر برای افرادی که ریزش موی گسترده‌ای داشته و به پیوند موی بیشتری نیاز دارند توصیه نمی‌شود.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌های کاشت مو

کار با تجهیزات با طراحی مخصوص برای پزشکان این امکان را فراهم می‌کند، که کنترل دقیقی به زاویه سازی، عمق و جهت فولیکول‌های در حال کاشت داشته باشند. این دقت برای کاشت ابرو طبیعی بسیار باارزش است. مهم تر از هر موضوعی این است که در کاشت مو به روش میکروگرافت فولیکول مو همراه با غدد چربی مخصوص به خود خارج می‌شود، در نتیجه عناصر حیاتی مو حفظ شده و میزان ماندگاری و میزان موفقیت در رشد بعد از پیوند افزایش میابد.

اندازه تجهیزات متناسب با کیفیت و ضخامت موی هر فرد انتخاب می‌شود. به همین خاطر میزان آسیب به فولیکول مو و پوست به حداقل می‌رسد. درصد موفقیت گزارش شده برای این روش 100% موی طبیعی است!

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.