• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

لیزر موهای زائد

0
(0)

لیزرها پرتوهای شدید و منظم نور هستند و از لحاظ شدت با هم متفاوت هستند. به نسبت نوع و رنگ پوست هر فرد شدت فرکانس لیزرها تفاوت دارند .پرتوهای لیزر با عبور از پوست رگ‌های خونی و بافت‌های آسیب دیده را درمان می‌کند. لیزر علاوه بر این می‌تواند با اثر بر روی لایه‌های عمیق پوست آن را وادار به کلاژن‌سازی کند. لیزر پوست با پاکسازی ولایه برداری باعث شفاف تر شدن پوست واز بین رفتن مشکلات پوستی که شامل:چین و چروک ،لک،جای جوش و آکنه ، اسکارها و جوانسازی پوست می شود. با لیزر زنجیرهای مولکولی سلول‌های آسیب‌دیده پوست را لایه به لایه برداشته و ظاهری صاف‌تر به پوست می‌دهند.

لیزر موهای زائد چه کاربردی دارد ؟

یکی از بهترین روش هایی که به کمک آن می توان موهای زائد صورت و بدن را رفع کرد، لیزر موهای زائد می باشد. این پروسه در چندین مرحله انجام می گیرد و تأثیر آ ن برای مدتی طولانی ماندگار است. دستگاه های مختلفی برای رفع موها استفاده می شود. لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن دائمی موهای زائد برای کسانی که از شیو کردن، موم انداختن و روش های معمول حذف موها خسته شده اند بهترین گزینه است .

لیزر موهای زائد چگونه انجام میگیرد ؟

برای از بین بردن موهای زائد به کمک لیزر، از دستگاهی استفاده می شود که با پالس های لیزری، اشعه یا نور را به سمت فولیکول های مو می فرستد. این اشعه ها توسط رنگدانه موجود در فولیکول ها جذب می شود و از این طریق باعث نابودی فولیکول های مو می شود. به همین دلیل می توان به کمک آن موهای زائد را رفع کرد. اما در حین کار ممکن است برخی از فولیکول ها مقاومت بیشتری داشته باشند و از این طریق مدت زمان بیشتری طول بکشد تا در جلسات متعدد لیزر این موها حذف گردند. به همین دلیل لیزر مو در چند مرحله انجام می گیرد و در طی این مراحل شما با کاهش موهای ناحیه ی لیزر شده مواجه می شوید، تا زمانیکه به صورت کامل این موها حذف شوند.

تعداد جلسات بسته به محلی که لیزر می شود و همین طور وضعیت موی فرد می تواند در هر فردی متفاوت باشد.  ولی به صورت معمول بین 3 تا 7 جلسه به طول می انحامد.

مزایای لیزر موهای زائد

یکی از مزیت های اصلی که استفاده از روش لیزر موهای زائد دارد، حذف کردن موها برای مدتی طولانی است. حتی در برخی موارد موها برای همیشه حذف می شوند. از این رو پوست نیز بهبود می یابد و شاداب تر می شود. این روش می تواند تمام موهای زائد را در مراحل مختلف از بین ببرد و پوستی کاملاً صاف را ایجاد کند. اثر لیزر دستگاه ها ی موهای زائد فقط بر روی رنگدانه ها می باشد و تأثیر منفی بر روی پوست ندارد، به همین خاط ر می توان با خیال راحت از آن بهره برد. روش حذف موهای زائد کاری ساده است و مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین درد ندارد یا درد آن نسبت به دیگر روش های معمول حذف مو، بسیار کمتر و قابل تحمل تر است .

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد انواع مختلفی را شامل می شود که هر کدام نیز دارای مزایا و معایبی است .

 •  IPL که با نور کار می کند و در اصل از اشعه ی لیزر برای رفع موها استفاده نمی کند و یک دستگاه مبتنی بر نور است. این دستگاه یک طیف کامل نوری را ارسال می کند و قدرت آن از لیزر کمتر است. البته این قدرت در حدی است که بر روی فولیکول های مو تأثیر می گذارد ولی تأثیر منفی بر روی بافت های پوست ندارد. این نوع دستگاه برای موهای نازک و پوست های روشن مناسب است.

 

 •  Nd:YAG : نوعی لیزر مو است و از فرکانس بالاتری نسیت به IPL استفاده می کندکه می تواند بیشتر در پوست نفوذ کند. همچنین در فرکانس های پایین تر نیز عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد. از این نوع لیزر برای درمان پوست های تیره نیز می توان بهره برد. همچنین پس از درمان زمان بیشتری نیز طول می کشد تا موها رشد کنند.

 

 •  لیزر الکساندرایت: این دستگا ه نیز برای رنگ های کمی تیره هم می تواند مؤثر باشد. زیرا طول موج های کوتاه تری را می تواند تولید کند و اندازه نقطه اثر بزرگ تر و سرعت تکرار بیشتری نسبت به نوع یاگ دارد. از این رو برای نقاطی مانند پا که موهای زیادی دارد مناسب است. از این دستگاه برای بخش هایی مانند کمر و سینه نیز می توان استفاده کرد. لیزر دایوود: نوعی دیگر از دستگاه های لیزری است که می توان از آن استفاده کرد. از این دستگاه نه تنها برای لیزر موهای زائد بلکه برای کاربردهای درمانی و زیباسازی مختلفی هم می توان استفاده کرد. در این مدل از لیزر می توان طول موج ارسالی از آن را کنترل کرد و آن را برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار داد. تأثیر لیزر دیودی بر روی موهای تیره رنگ و ضخیم بیشتر است و موهای نازک و روشن را دیرتر برطرف می کند.

چه کسانی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند ؟

درست است که استفاده از دستگاه های لیزر چندان خطری را در بر ندارد ولی به علت اینکه حساسیت هایی که در برخی مواقع پیش می آید، از آن برای بعضی از افراد نیز توصیه نمی شود :

 • خانم های باردار نباید از روش لیزر استفاده کنند زیرا احتمال دارد که اشعه ی لیزر بر روی بدن ضعیف جنین تأثیر منفی داشته باشد .
 • افراد ی که دارای مشکلات اعصاب و روان هستند و ممکن است جای زخم خود را دست کاری کنند نمی توانند از این روش استفاده کنند .
 • در زمان لیزر اگر زخم های روباز یا دارای عفونت در ناحیه مربوطه وجود داشته باشد باید تا درمان زخم و رفع عفونت صبر کرد و پروسه انجام لیزر موهای زائد را به بعد موکول کرد. 
 • معمولا افرادی که از روش های برنزه کردن پوست در ماه های اخیر بهره برده اند و یا آفتاب گرفته اند نمی توانند تازمان بهبودی در سطح پوست از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

استفاده از لیزر موهای زائد یک روش با کارایی و محبوبیت بالاست که آقایان و بانوان برای حذف موهای زائد بدن و صورت از آن بهره می برند. شیو کردن و روش های مختلف کندن موها که هم دردناک است و هم به صورت موقتی به کمک شما می آید و قطعا برای هر کسی خسته کننده است. از این رو با رواج استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد، این روش به سرعت محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرد. به خصوص بانوان برای صورت و بدن خود آن را یک روش عالی میدانند. لیزر موهای زائد باعث می شود تا بتوانید مدتی طولانی و گاهی تا آخر عمر از شر این موها خلاص شوید و پوستی صاف و یک دست داشته باشید. با استفاده از دستگاه های مختلفی که وجود دارند که بر روی انواع پوست می توان از آن ها استفاده کرد و در چند مرحله به مرور می توان موها را کمتر و در نهایت از بین می برد. در نهایت اگر موها بعد از مدتی رشد کنند بسیار نازک تر و کم پشت تر خواهند بود .

لیزر موهای زائد برای چه نواحی انجام می شود ؟

در زمان شروع فعالیت در زمینه لیزر موهای زائد، معمولاً بانوان برای رفع موهای صورت خود مانند موهای پشت لب، چانه، پیشانی و دیگر بخش ها از آن استفاده کردند. اما با مرور زمان که دستگاه ها بهتر و کارآمدتر شدند، دیگر نواحی بدن نیز توسط لیزر درمان شد و موهای زائد آن ها مورد حمله اشعه ی لیزر قرار گرفت. امروزه نواحی مختلف را می توان مو زدایی کرد .

 1. صورت بجز نواحی نزدیک چشم
 2. دست ها از انگشتان تا شانه ها
 3. موهای کمر و سینه
 4. موهای پاها شامل ران، ساق پا، انگشتان، پشت پا و …
 5.  زیر بغل و …

با تمام این وجود قسمت هایی که ممکن است دارای موی زائد باشد می تواند به کمک لیزر موهای زائد صاف وبدون مو شود. اما اگر منطقه ای زخم یا زگیل داشته باشد، باید تا درمان آن ها اقدامی برای رفع موهای زائد آن صورت نگیرد. زیرا اشعه ی لیزر ممکن است بر روی زخم های روباز تأثیر بگذارد و درمان آن ها را به تأخیر انداز د.

مراقبت های قبل از انجام لیزر

حداقل دو هفته قبل از انجام لیزر، موهای ناحیه ی مورد نظر را از ریشه نکنید و از روش هایی مانند دستگاه های مو کن، موم، بند انداختن و … استفاده نکنید تا فولیکول های مو بزرگتر و قدرتمندتر باشند. زیرا قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد، بهتر است ریشه ی موها به اندازه ای قوی شده باشند که بتوانند مقدار بیشتری از اشعه ی لیزر را به خود جذب کنند. همچنین سعی کنید از آفتاب گرفتن در ماه قبل از لیزر خودداری کنید. هفته های قبل از لیزر موهای زائد می توانید از روش هایی مانند کرم های موبر، شیو کردن و … برای رفع موقت مو استفاده کنید. همچنین می توانید روز قبل از لیزر، موها را شیو کنید تا اندازه ای کوچک داشته باشند. روزی که می خواهید برای لیزر اقدام کنید نیز از مواد آرایشی، لوسیون ها، دئودورانت ها و … بر روی ناحیه ی مورد نظر استفاده نکنید .

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

یک سری مراقبت ها نیز باید بعد از این که لیزر موهای زائد انجام گرفت، صورت گیرد تا اثر اشعه بر روی پوست باعث ایجاد مشکل نشود. بعد از لیزر باید در برابر عواملی مانند نور خورشید از پوست خود محافظت شود. از این رو دو سه روز اول از ضد آفتاب قوی استفاده کنید. همچنین باید از دوش آب گرم، سونا، ورزش های شدید و شنا بپرهیزید تا زمانی که قرمزی پوست کاملاً از بین برود. البته اکثر دستگاه های جدید تأثیر خاصی بر روی پوست نمی گذارند و سبب قرمزی و سوختگی سطحی نیز در ناحیه لیزر شده نمی گردند. اما توصیه میگردد بعد از انجام لیزر با هر دستگاهی مراقبت های لازم رعایت شود. پس از انجام جلسات لیزر موهای زائد و در طول زمان درمان با این روش از روش های کندن مو استفاده نکنید. در این مدت شیو کردن بهترین روش است و باعث می شود تا موها سریع تر ریزش کنند. می توانید از کرم های ترمیم و مراقبت از پوست نیز بعد از انجام لیزر استفاده کنید .

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت چیست ؟

این دستگاه برای کلینیک ها و سالن های حذف موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و یک دستگاه قدرتمند و بسیار مناسب است. این دستگاه که نوری با پرتو 755 نانومتر تولید می کند و می تواند طول پرتو آن را به گونه ای تنظیم کرد که نفوذ آن به داخل پوست نیز مشخص باشد. نور این دستگاه قرمز است و علاوه بر لیزر موهای زائد برای درمان لک های پوست، حذف تاتو، وریدهای موجود بر روی پوست و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه کاملاً ایمن است و برای تمام پوست ها می توان از آن بهره برد. همچنین در برخی موارد باعث می شود تا موهای نازک نیز به خوبی رفع شوند. طول موج نوری که از این دستگاه منتشر می شود به راحتی توسط ملانین های مو جذب می شود و باعث گرم شدن این سلول ها و در نهایت نابودی مو می شود. از این دستگاه ها برای مناطق بزرگ تر نیز مانند شانه ها، پاها و سینه نیز می توان به راحتی استفاده کرد و در جلسات کمتری مقدار زیادی از موها را از بین می برد. این دستگاه در جلسات درمانی 3 تا 7 مرحله ای به طور کامل موها را از بین می برد. البته تعداد جلسات درمان نه تنها به دستگاه لیزر موهای زائد بلکه به وضعیت بدن و موهای فرد نیز می تواند وابسته باشد.

هزینه انجام لیزر موهای زائد

هزینه ی پرداخت شده که برای انجام لیزر مو صورت می گیرد به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه های لیزر مختلف هزینه های متفاوتی دارند. دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائ د می توان د شامل موارد زیر باشد. این که کدام ناحیه را مورد درمان قرار دهید ه زینه های متفاوتی در بر دارد. البته اگر به صورت کامل درمان تمام قسمت های بدن را داشته باشید معمولاً تخفیف خوبی می گیرید. هزینه برای هر جلسه درمان بررسی می شود و تعداد جلسات برای هر فرد نیز متفاوت است که باعث تفاوت در هزینه ها می شود. کلینیک یا مرکزی که از آن جا خدمات دریافت می کنید نیز می تواند تعرفه ی متفاوتی را داشته باشد. ممکن است خدمات جانبی مانند کرم های بی حس کننده یا ترمیم کننده و … که قبل و بعد از انجام لیزر در برخی از کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز می توانند بر روی هزینه تمام شده تأثیر داشته باشند .

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر نیز بسته به این که از کدام دستگاه برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرده باشید، متفاوت است.دستگاه های جدید مانند الکساندرایت عوارض دستگاه های قدیمی مانند ایجاد زخم سطحی بر روی ناحیه ی لیزر شده یا درد زیادی را به همراه ندارد. لیزر با دستگاه های جدید درد ندارد یا درد آن بسیار کم است. بعد از موزدایی معمولاً فقط کمی قرمزی در پوست ظاهر می شود که بعد از چند ساعت یا حداکثر یک روز از بین خواهد رفت. اگر طول موج دستگاه به خوبی تنظیم نشود ممکن است مشکلاتی مانند درد یا قرمزی بیشتر در ناحیه ایجاد شود. از این رو باید برای انجام لیزر موهای زائد از کلینیک های معتبر بهره ببرید که تکنسین هایی با تخصص بالا در این زمینه دارند .

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *