• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

شستشو، حمام و شامپو بعد از کاشت مو

5
(33)

امروزه به دلایلی مانند سبک زندگی غلط، تغذیه نامناسب و مشکلات پزشکی بسیاری از افراد با ریزش و کم پشتی مو مواجه هستند و کاشت مو یکی از بهترین روش هایی است که افراد برای داشتن موهایی زیبا به آن روی می آورند. برای کاشت مو روش های زیادی وجود دارد و اگر این فرایند مهم توسط متخصصین مجرب و ماهر انجام شود موفقیت زیادی به همراه دارد.

جدا از بحث روش های کاشت، مراقبت های بعد از کاشت مو اهمیت زیای دارند. یکی از مهم ترین مراقبت ها بعد از جراحی مربوط به شستن موها بعد از کاشت مو است. با کاشتن مو همه چیز تمام نمی شود. این فرایند در صورتی موفقیت آمیز است که بعد از کاشت از موهای کاشته شده مراقبت کنید.

نحوه شستشو بعد از کاشت مو یکی از مهم ترین سوالاتی است که از متخصصین پرسیده می شود. افرای که کاشت مو انجام می دهند درباره مراقبت از موهای تازه کاشته شده نگرانی هایی دارند. بیشترین نگرانی آن ها درباره نحوه شستن سر بعد از کاشت مو است. آن ها می خواهند بدانند بهترین روش شستشوی مو بعد از کاشت چیست؟ از چه شامپو هایی می توانند برای شستن موها بعد از کاشت استفاده کنند؟ چه زمانی می توانند موهایشان را مثل سابق طبق روال عادی شستشو دهند.

امروز قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم و مهم ترین نکات شستشوی مو بعد از کاشت را بررسی کنیم. پس اگر شماهم داوطلب کاشت مو هستید یا به تازگی این جراحی مهم را انجام داده اید در ادامه با ما همراه باشید.

بعد از کاشت مو چه زمانی می توان آن ها را شست؟

یک روز بعد از گذشت کاشت مو به روش SUT شما می توانید باندها را باز کنید و دوش آب گرم به صورتی که به موهای شما آب نرسد بگیرید و در واقع فقط بدن خود را بشویید. بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از کاشت مو برای شستشوی موها از اسپری استفاده کنید. در این مدت چون موها تازه پیوند شده اند بهتر است با احتیاط شسته شوند.

حمام بعد از کاشت مو اهمیت زیای در مراقبت از موهای پیوند زده شده دارد. در صورتی که بعد از جراحی و پیوند مو، نتوانید از موهای تازه کاشته شده مراقبت کنید آسیب بسیار جدی ای به موها وارد می کنید. اولین شستشوی سر باید ۴۸ ساعت بعد از کاشت مو انجام شود. پزشکان معتقدند ۴۸ ساعت بعد از پیوند مو شستشوی آن لازم است. زیرا عدم شستشوی موها ممکن است منجر به جوش چرکی و عفونت بعد از کاشت مو شود.

برای گرفتن نتیجه مطلوب از کاشت مو، باید نکاتی را رعایت کنید و توصیه های پزشکان را عملی کنید. یکی از توصیه های پزشکان در حوزه مراقبت از مو درباره نحوه دوش گرفتن بعد از کاشت مو است. مهمترین نکاتی که باید هنگام شستشو بعد از کاشت انجام دهید عبارتند از :

شامپو بعد از کاشت مو چیست ؟

برای شستن سر بعد از کاشت مو حتما از شامپوهای مخصوص کاشت مو استفاده کنید. بطور معمول بعد از انجام جراحی به مراجعان نوع شامپویی که باید استفاه شود را معرفی می کنند. توصیه این است که بعد از کاشت از شامپو بچه و شامپوهای فاقد مواد شیمیایی استفاده شود. استفاده از این شامپوها برای موهای تازه کاشته شده بسیار مناسب هستند. نوع شامپو بستگی به عواملی مانند میزان چربی موهای شما دارد . بهتر است در استفاده از شامپو حتما با پزشکتان مشورت کنید.

بعد از کاشت موهای خود را با آب ولرم بشویید!

بهترین روش برای شستن سر بعد از کاشت مو حمام با آب ولرم است. از شستن موها با آب خیلی گرم آب داغ اجتناب کنید. استفاده از آب خیلی گرم باعث آسیب دیدن پوست سر و موهای کاشته شده می شود. پزشکان توصیه می کنند ۱۰ روز بعد از کاشت موها را روزانه شستشو دهید. البته در این مدت نباید آب بصورت مستقیم و با فشار روی موها بریزد. بهترین راه این است که آب به آرامی روی موها جریان پیدا کند.

نحوه صحیح شستن موها بعد از کاشت مو

در طول اولین روزهای بعد از کاشت مو مانع فشار مستقیم آب روی موها شوید. در این مدت نباید آب بصورت عمودی روی موها بریزد. برای جلوگیری از فشار آمدن به موها می توانید برای دوش گرفتن از کاسه یا یک ظرف مخصوص استفاده کنید و با استفاده از آن آب را به آرامی روی موها بریزید.

یکی از مهمترین نکات درباره دوش بعد از کاشت مو نحوه صحیح شامپو زدن است. مقداری از شامپو را روی کف دست بریزید و شامپو را در کف دست مالش دهید تا کف کند. بعد از کاشت مو هرگز نباید شامپو را روی سر مالش دهید یا موها را چنگ بزنید. بعد از کف کردن شامپو در کف دست آن را بصورت ملایم روی موها پخش کنید بدون آنکه فشاری به موها وارد کنید.

برای زدن شامپو همچنین می توانید از اسفنج استفاده کنید. بعد از کف کردن شامپو از طریق اسفنج آن را روی موها پخش کنید. اسفنج را بصورت عقب ، جلو و کششی روی سر نکشید . فقط کافی است بصورت ضربه ای شامپو را از طریق اسفنج به موها برسانید.

بعد از اینکه با شامپو موها را شستشو دادید نوبت آبکشی موهاست. موهایتان را با آب ولرم و با فشار ملایم بشویید تا تمیز شوند.

شستن موها بعد از کاشت مو

موها را بعد از استحمام به آرامی خشک کنید!

خشک کردن موها بعد از کاشت مو باید به آرامی انجام شود. از خشک کردن موها با سشوار جدا خودداری کنید. از طریق یک حوله پنبه ای مناسب ضربه های ملایم و کوتاه به پوست سر وارد کنید تا آرام آرام موها خشک شوند. از هرگونه فشار و مالش موها اجتناب کنید. هرگز برای خشک کردن موها به آن ها فشار وارد نکنید.

موها را به ارامی شانه بزنید!

بعد از گذشته دو هفته در صورت نیاز می توانید موها را شانه بزنید. شانه زدن مو باید با شانه مناسب و با ظرافت انجام شود تا به موها آسیب نزند. هنگام شانه زدن از اعمال فشار روی موها خودداری کنید. فقط کافیست با حرکات ملایم موها مرتب کنید.

خراشیدن موها بعد از کاشت مو ممنوع!

بسیاری از افراد بعد از پیوند مو در روزهای اول احساس خارش در ناحیه پیوند مو دارند. خارش این نواحی کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما جلوگیری از خاراندن و خراشیدن این نواحی اهمیت زیادی دارد. در صورتی که اقدام به خراشیدن و مالش نواحی پیوند زده شده بکنید ممکن است آسیب جدی به موها وارد کنید. البته شستشوی روزانه در مراحل اولیه کاشت مو تا حد زیادی خارش این نواحی را تسکین می دهد.

از کندن دلمه ها خودداری کنید!

بعد از کاشت مو ممکن است روی موها پوسته هایی ایجاد شود که به آن ها دلمه بعد از کاشت مو می گویند. این پوسته ها ممکن است همراه با ریزش موها خود به خود کنده شوند و این امری طبیعی است. از جدا شدن این پوسته ها نترسید. با جدا شدن طبیعی دلمه ها آسیبی به فولیکول های مو وارد نمی شود.

حتی در صورت جدا شدن دلمه ها فولیکول های پیوند زده شده زیر پوست سالم باقی می مانند و شروع به تولید موهای جدید می کنند. بهتر است اجازه دهید این پوسته ها خود به خود کنده شوند. بطور معمول ۱۰ تا ۱۲ روز طول می کشد تا این پوسته ها از بین بروند.

همیشه موها را تمیز و سالم نگه دارید!

وقتی تمام دلمه ها از بین رفت می توان گفت روند بهبودی پایان یافته است. بعد از ریختن دلمه ها می توانید با مشورت پزشک روند شستشوی طبیعی مو را آغاز کنید. اما برای استفاده از شامپو باید کمی محتاط باشید. سعی کنید برای شستن سر بعد از کاشت مو از شامپوهای فاقد مواد شیمیایی استفاده کنید. بعد از گذشت سه هفته می توانید هنگام استحمام به آرامی و با ملایمت موها را ماساژ دهید.

سخن آخر

مهم ترین موضوع درباره کاشت مو مربوط به مراقبت های بعد از آن است. حمام بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارد. یکی از اصلی ترین مراقبت ها نحوه شستشو بعد از کاشت مو است. اگر بعد از کاشت بتوانید نکات و توصیه های پزشکان را عملی کنید پیوند شما موفقیت آمیز خواهد بود.

هنگام شستشوی موها بعد از جراحی باید مراقب باشید تا فشاری به موها وارد نشود. از کندن و خراشیدن دلمه ها خوداری کنید زیرا ممکن است به بافت مو آسیب برسانید. درصورتی که دلمه ها بعد از مدتی از بین نرفت پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد تا بتوانید به آرامی آن ها را جدا کنید.

مهم ترین اقدامی که می توانید برای کاشت مو انجام دهید پیدا کردن یک متخصص مجرب است. قبل از کاشت مو حتما زمانی را صرف کنید تا یک کلینیک معتبر را برای کاشت مو پیدا کنید.

  • کلینیک تخصصی رونیا با ارایه خدمات پوست و مو با کادری مجرب از پزشکان ماهر قطعا یکی از بهترین هاست. برای ارتباط با ما کافی است با شماره ۰۲۱۴۸۴۶۷ تماس بگیرید و از خدمات کلینیک ما بهره ببرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *