• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

بعد از کاشت مو از چه شامپویی استفاده کنیم ؟

شامپو بعد از کاشت مو
4.8
(14)

بسیاری از افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند، درباره نحوه شستشوی موها و نوع شامپو سوالاتی دارند. سوالاتی مانند اینکه؛ بعد از کاشت مو از چه شامپویی استفاده کنم ؟ آیا بعد از کاشت مو می توانم از شامپوی معمولی استفاده کنم ؟ آیا باید بعد از پیوند مو از شامپوی مخصوص استفاده کنم؟ از سوالات رایج بیماران بعد از انجام پیوند مو است. به همین دلیل، در این بخش از مقالات کلینیک رونیا قصد داریم درباره شامپو مناسب بعد از کاشت مو، اطلاعاتی به شما ارائه دهیم.

شامپو مناسب بعد از کاشت مو

بعد از انجام پیوند مو، گرافت ها حساسیت بالایی دارند و به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرند. از این رو، لازم است بیماران دستورالعمل های مراقبتی را جدی بگیرند تا از فولیکول ها محافظت کنند. یکی از مهمترین توصیه های بعد از کاشت مو، مربوط به نحوه شستشوی موها و شامپو مناسب بعد از کاشت مو است.

از آنجایی که طی فرایند کاشت مو، فولیکول ها به مکان جدیدی منتقل می شوند، مدتی زمان می برد تا در موقعیت جدید خود تثبیت شوند. به همین دلیل، یکی از مهمترین اقدامات برای محافظت از گرافت ها بعد از جراحی، استفاده از شامپوی مناسب و شستشوی صحیح موها است. به دلیل آسیب پذیری بالای فولیکول ها بعد از جراحی، لازم است بیماران از شامپوهای فاقد مواد شیمیایی استفاده کنند تا آسیبی به فولیکول ها وارد نشود.

انتخاب شامپو مناسب بعد از کاشت مو، نقش بسیار مهمی در روند بهبودی بعد از کاشت مو ایفا می کند. استفاده از شامپوی ملایم، به بهبودی زخم های بعد از کاشت مو نیز کمک می کند و به فولیکول ها اجازه می دهد بدون آسیب دیدن رشد کنند. از طرفی نیز انتخاب اشتباه شامپو می تواند روند بهبودی را با مشکل مواجه سازد و در برخی مواقع عوارض جانبی جدی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که تا مدتی بعد از جراحی از شامپوهای مخصوص استفاده شود تا از فولیکول ها محافظت شود.

تا چند روز بعد از کاشت مو باید از شامپوی مخصوص استفاده کنیم ؟

بعد از انجام کاشت مو، بیماران باید تا 24 ساعت از شستشوی سر پرهیز کنند تا آسیبی به موهای کاشته شده وارد نکنند. در روزهای ابتدایی بعد از جراحی، دستورالعمل های کلینیک را دنبال کنید و از گرافت ها محافظت کنید. استفاده از شامپوی مخصصوص بعد از کاشت مو، تا 1ماه بعد از جراحی باید ادامه داشته باشد. زیرا طی این مدت فولیکول ها آسیب پذیر هستند و باید از آن ها محافظت شود. از این رو، بیماران باید تا یک ماه بعد از جراحی، از شامپوهای مخصوص برای شستشوی موها استفاده کنند تا آسیبی به فولیکول ها وارد نشود.

علاوه بر این، بیماران هنگام شستشوی موها باید دقت کنند که هیچ گونه فشاری به موها وارد نکنند و از اعمال حرکات چرخشی و عمودی پرهیز کنند. همچنین بیماران باید از کندن دلمه ها و زخم ها خودداری کنند. انتخاب شامپوی مناسب بعد از کاشت مو، به شل شدن دلمه ها و ریختن آن ها نیز کمک زیادی می کند.

شامپو بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو از چه نوع شامپویی استفاده کنم ؟

بعد از انجام کاشت مو، تا مدت ها نمی توانید از شامپوی همیشگی خود استفاده کنید. زیرا بعد از جراحی، پوست سر و فولیکول ها نیاز به توجه و مراقبت بیشتری نسبت به قبل دارند. از این رو لازم است بعد از کاشت مو، از شامپوی ملایم استفاده کنید تا آسیبی به گرافت ها وارد نشود.

شامپوهای مختلفی در بازار وجود دارند که دارای ترکیبات مختلفی هستند. بعد از انجام پیوند مو، لازم است به ترکیبات و مواد شیمیایی موجود در شامپوها دقت کرده و شامپویی را که PH کمتری دارد انتخاب کنید. لازم است موها بعد از جراحی، به مدت 1ماه با شامپوهای فاقد مواد شیمیایی و پارابن شسته شوند تا فولیکول ها در امان باشند. زیرا استفاده از شامپوهایی که مواد شیمیایی قوی دارند، ممکن است منجر به کنده شدن گرافت ها شود.

انتخاب نوع شامپو عمدتا به عهده پزشک است. اینکه شما چه نوع شامپویی استفاده کنید بستگی به عواملی همچون ؛ میزان چربی موها، ترکیبات شامپو و میزان PH شامپو دارد. در بسیاری از مواقع، پزشک توصیه می کند بیماران از شامپو بچه استفاده کنند. زیرا این شامپوها مواد شیمیایی کمی دارند و بسیار ملایم هستند. از این رو بیماران می توانند برای شستشوی موها بعد از کاشت مو، از شامپو بچه استفاده کنند.

عواملی مانند وجود مواد شیمیایی و تهاجمی، در انتخاب نوع شامپو نقش دارند. از این رو لازم است هنگام انتخاب نوع شامپو، به ترکیبات موجود در شامپوها دقت کنید و از شامپوهای ملایم برای شستشوی موها بعد از کاشت مو استفاده کنید. برای این منظور می توانید درباره شامپو مناسب بعد از کاشت مو با پزشک خود مشورت کنید.

شامپو بچه فیروز

بعد از کاشت مو چگونه موها را شامپو بزنیم ؟

بطور معمول تا 10 روز بعد از جراحی لازم است موها روزانه شسته شوند. از این رو، نحوه شستشوی موها و شامپو زدن به آن ها برای محافظت از گرافت ها حائز اهمیت است. توصیه ما به شما این است که در روزهای ابتدایی بعد از جراحی، برای زدن شامپو به موها، ابتدا مقداری از شامپو را در یک ظرف ریخته و هم بزنید تا کف کند. سپس کف دست ها را به شامپو آغشته کرده و به آرامی روی موها بریزید. برای استفاده از شامپو همچنین می توانید از یک اسفنج استفاده کنید و شامپو را از این طریق به موها بزنید. هنگام استفاده از شامپو، هیچ فشاری به موها وارد نکنید و به آرامی و با ملایمت موها را شستشو دهید تا فولیکول ها آسیب نبینند.

چه زمانی می توانم شامپو را عوض کنم ؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، انتخاب شامپوی مناسب بعد از پیوند مو، برای مراقبت از فولیکول ها و گرافت ها انجام می شود. از این رو مدت زمان استفاده از شامپوی مخصوصو بستگی به ترمیم زخم ها و رشد موها دارد. بطور معمول باید یک ماه بعد از جراحی، از شامپوهای ملایم برای شستشوی موها استفاده شود و از شامپوهای دارای مواد شیمیایی اجتناب شود. وقتی زخم ها بهبود یافتند و گرافت ها مستحکم شدند، شما می توانید با مشورت پزشک شامپوی خود را تعویض کنید.

بلافاصله بعد از انجام کاشت مو، مراقبت های بعد از آن شروع می شود. بسیار مهم است که شما دستورالعمل های پزشک را به دقت اجرا کنید و از گرافت ها محافظت کنید. استفاده از شامپوهای نامناسب، می تواند نتیجه جراحی شما را خراب کند. بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه، لازم است در انتخاب شامپوی مناسب بعد از کاشت مو، دقت کنید و در این زمینه از پزشک خود مشاوره بگیرید. بعد از پیوند مو، هنگام شستشوی موها، حتما از شامپوهای ملایم استفاده کنید و بدون وارد کردن فشار به موها آن ها را به آرامی بشویید تا آسیبی به پیوندها وارد نشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از کاشت مو، می توانید از پزشکان مجرب و ماهر کلینیک رونیا مشاوره دریافت کنید. کلینیک رونیا با داشتن برترین تجهیزات پزشکی و کادری متخصص از برترین پزشکان، آماده ارائه خدمات کاشت مو به شما عزیزان می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *