• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

سن مناسب برای کاشت مو چند سال است ؟

بهترین سن برای کاشت مو
5
(24)

ریزش مو از شایع‌ترین مشکلات افراد است که همین موضوع باعث ناامیدی کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود، حتی گاهی در افراد با سن پایین شاهد ریزش مو بسیار زیاد هستیم که می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله استفاده نادرست از شوینده‌ها، رژیم غذایی ناسالم و یا حتی در اثر عوامل ارثی و ژنتیکی و مشکلات متعدد دیگری باشد. همین موضوع باعث نگرانی و ناراحتی بسیار افراد می‌شود.

گاهی اوقات ریزش موها در بعضی افراد به اندازه‌ای است که آنها را به فکر کاشت مو می‌‌اندازد در این گونه مواقع این سوال برای افراد ایجاد می‌شود که سن مناسب کاشت مو چه زمانی است و یا اینکه آیا در این سن پیوند مو اقدامی درست و مناسب است یا کاری بیهوده و عبث است؟

از دیگر سوالاتی که ذهن افراد را در گیر می‌کند این است که فرآیند پیوند مو به چه صورتی است و آیا برای آنها مفید است یا ممکن است مشکلی به مشکلات آنها اضافه کند در نتیجه ما در این مقاله سعی داریم به سوال سن مناسب کاشت مو چند سال است، پاسخ دهیم تا بتوانیم اندکی از نگرانی‌های شما را کاهش دهیم و شما را به اندازه کافی در این راه راهنمایی کنیم پس با ما تا آخر مقاله همراه باشید تا متوجه سن مناسب برای جراحی پیوند مو شوید‌.

آیا کاشت مو در افراد با سن پایین خطرناک است؟

ریزش مو در افراد مختلف دیده می‌شود و این به جنسیت فرد و یا حتی سن آن نیز بستگی آنچنانی ندارد؛ ولی اکثراً مردان جوانی با سن ۱۸ سال برای پیوند مو به مطب‌های مختلف مراجعه می‌کنند.

در ابتدا باید بدانید که خوشبختانه محدودیت سنی برای کاشت مو وجود ندارد. اگر شما علاقه‌مند به پیوند مو هستید، هیچ چیز مانع شما نمی‌شود، اما، انجام کاشت مو در سنین جوانی خطراتی دارد و بهتر است قبل از انجام این جراحی از سن مناسب کاشت مو آگاه باشید.

 بسیاری از افراد در سن 20 سالگی بلافاصله به پیوند مو روی می‌آورند زیرا می‌خواهند، ظاهر خوبی داشته باشند. با این اوصاف، اگر یک جوان مراقب نباشد، امروز ظاهر خوب می‌تواند با بزرگتر شدن تأثیر منفی بر روی ظاهر موهای او بگذارد و چون قرار است برای پیوند مو هزینه نسبتا زیادی پرداخت شود، بهتر است به این موارد دقت شود.

بهتر است در همین ابتدا بگوییم که مشكل انجام عمل جراحي در بيماري كه زير 25 سال سن دارد اين است كه ريزش مو يك بيماري مترقي است و بنابراین، یک بیمار احتمالاً در آینده با ریزش موی گسترده‌ای روبرو خواهد شد.

سن مناسب کاشت مو

اگرچه قابل درک است که مردان جوان در چنین شرایط آسیب پذیر زندگی و به علت کاهش اعتماد به نفس خود و همچنین ناراحتی بابت کاهش زیبایی ظاهری خود به مطب های مختلف پیوند مو مراجعه کنند، ولی خوب است که بدانید ممکن است در آن زمان جراحی کاشت مو برای آنها مناسب نباشد. البته شایان ذکر است که این مورد در افراد مختلف و شرایط مختلف یکسان نیست و کاشت مو در این سنین ممکن است به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد.

بنابراین مشورت با یک پزشک متخصص قبل از انجام پیوند مو لازم و ضروری است و حتما هر فرد باید در رابطه با سن مناسب کاشت مو اطلاعات کافی کسب کند.

در واقع بیماران جوانی که در سن پایین در معرض جراحی کاشت مو قرار می گیرند، معمولا در دراز مدت و آینده از کار خود پشیمان می‌شوند. اگر فردی به آینده خود فکر نمی‌کند و فقط می‌خواهد پول خود را برای جراحی که ممکن است در طولانی مدت نتیجه ندهد هدر دهد، ممکن است رویه عادلانه‌ای نداشته باشد. بسیاری از بیماران تحت عمل جراحی بسیار نامناسب قرار می‌گیرند که مطمئناً در طولانی مدت پشیمان خواهند شد و این از نظر اخلاقی درست نیست که از ابتدا آنها را از عواقب کار خود آگاه نکنیم و در رابطه با سن مناسب کاشت مو با آنها صحبت نکنیم.

چه نوع کاشت مویی مناسب افراد نیست؟

بسیاری از مردان جوانی که به دنبال پیوند مو هستند، تمایل دارند که یک خط موی کم، قوی و صاف داشته باشند. اگرچه ممکن است امروزه و یا حتی تا یک یا دو سال آینده این نوع کاشت مو خوب به نظر برسد، اما وقتی بیمار در پشت خط موهای خود ریزش می‌کند، بسیار غیر طبیعی به نظر می‌رسد و فرد از کار خود پشیمان می‌شود. بسیاری از بیماران تحت عمل جراحی پیوند مو قرار می‌گیرند که این بهترین گزینه برای آنها نیست و حتی ممکن است باعث هدر رفت سرمایه آنها شود. شما باید آینده را قبل از گرفتن این نوع خطوط مو در نظر بگیرید و فقط امروز را در نظر نداشته باشید و حتما سن مناسب کاشت مو برای خود را در نظر داشته باشید.

برای هر جوانی که به دنبال عمل جراحی پیوند مو است، این چالش بسیار جدی است و باید حتما او را از عواقب کار خود آگاه کنیم تا از پشیمانی‌های بعدی جلوگیری کنیم و کلینیک یا مطب مورد نظر فرد برای کاشت مو باید سخت کار کند تا اطمینان حاصل کند که خط مو به طور خاص متناسب با حال و آینده بیمار است و فقط رضایت امروزه فرد را جلب نمی‌کند.

از نظر اخلاقی، حداقل سن برای پیوند مو معمولاً در سن ۲۷ سالگی است. این به این دلیل است که وقتی فردی به سن ۲۷ سالگی می‌رسد و دچار ریزش مو می‌شود، ایده‌ای در مورد پیشرفت ریزش مو وجود دارد و اینکه چه کاری می‌توان برای فرد و کم پشت بودن موهای او انجام داد واضح است. برای جوانانی که از ریزش مو رنج می‌برند، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

کاشت مو برای جوانان

نکته مهم این است که از مراجعه به یک جراح بی‌تجربه و یا جایی که قصد دارد یک جراحی نامناسب و برنامه ریزی نشده را پیشنهاد کند، خودداری کنید و حتما سعی کنند به مطب‌ها و کلینیک‌هایی مراجعه کنند که از کار و صلاحیت آنها اطلاع کافی داشته باشند.

همچنین قبل از انجام جراحی به برنامه ریزی و مشاوره صحیح نیاز است که برای اینکار نیز باید به افراد با تجربه و ماهر مراجعه شود و انتظارات فرد باید واقع بینانه باشد.

سن مناسب کاشت مو| بهترین زمان برای انجام پیوند مو

معمولا تخمین زده می‌شود که حدود دو سوم مردان در زندگی خود طاسی را تجربه خواهند کرد. طاس شدن یا خط موی در حال عقب رفتن می‌تواند افراد را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد و بر اعتماد به نفس آنها تاثیر کاذب بگذارد، اما برای مردان در اوایل بیست سالگی این مسئله می‌تواند بسیار نگران کننده باشد. طاسی الگوی مردانه ناشی از تغییرات هورمونی و استعداد ژنتیکی است که به دنبال الگوی دور شدن مو یا نازک شدن مو روی تاج صورت می‌گیرد. مردان جوان‌تر که در سن پایین‌تری با این مشکل رو به رو می‌شوند، نگران تأثیرات احتمالی این شرایط در ظاهر، عزت نفس و چشم انداز خود هستند و در نتیجه به دنبال راه حل برای کاشت مو به روش SUT هستند.

اما در اینجا این سوال پیش می‌آید که بالاخره در چه سنی پیوند مو بیشتر مفید خواهد بود و برای فرد ضرر و پشیمانی همراه نخواهد داشت؟ برای پاسخ به این سوال ادامه مطلب را دنبال کنید:

روند ترمیم مو به چه صورتی است؟

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که روند ترمیم مو به چه صورتی است؟ در واقع خوب است بدانید که جراحی کاشت مو شامل پیوند فولیکول‌های مو از ناحیه‌ای است که در برابر ریزش هورمونی – معمولاً پشت سر – به ناحیه‌ای که مو از بین رفته مقاوم است. از آنجا که فولیکول‌های مو در پشت سر به طور کلی دائمی هستند، می‌توان آنها را در هر جای دیگری از پوست سر یا بدن پیوند زد و جالب است بدانید که نتایج این جراحی دائمی خواهد بود و نیازی به تمدید آن نیست.

روند وارد کردن هر پیوند به محل مورد نظر به صورت جداگانه است، تعداد پیوندهای مورد نیاز بسته به شدت ریزش مو و ویژگی‌های صورت فرد دارد تا بتوان طبیعی‌ترین ظاهر را بعد از جراحی کاشت مو برای فرد رقم زد. اگرچه کاشت مو در افراد بالای 18 سال قابل انجام است، اما توصیه می‌شود که تا 27 سالگی پیوند مو انجام نشود.

نکته‌ی دیگری که در مورد سن مناسب کاشت مو باید بدانید این است که مردان جوان در سنین پایین‌تر از ۲۵ ممکن است بهترین گزینه‌ها برای پیوند مو نباشند؛ زیرا الگوی ریزش موی آنها هنوز به طور کامل مشخص نشده است. اگر موهای شما عقب نشینی کرده یا طاسی به پایان نرسیده است، یا اگر الگوی نهایی ریزش مو ناشناخته است، ممکن است با برخی از مشکلات روبرو شوید.

عکس کاشت مو

چرا برای انجام کاشت مو منتظر بمانیم؟

برای یک جوان 20 ساله که احساس می‌کند موهای خود را از دست داده و ظاهر زیبایی ندارد، پیوند مو در اوایل ممکن است گزینه خوبی به نظر برسد، بنابراین او می‌تواند با اینکار یک فرد جوان و پر مو باشد. با این حال، هر مویی که کاشته می‌شود، همیشه در آنجا خواهد بود. طی 10 سال آینده ممکن است ریزش مو شروع به پیشرفت کند و نوار دائمی موهای کاشته شده برای او باقی خواهد ماند. متأسفانه، این امر طبیعی نخواهد بود و درمان برای انجام مجدد پیوند هزینه اضافی است.

اگر در حالی که هنوز جوان هستید نگران ریزش موهای هستید و سن مناسب کاشت مو برای شما یک دغدغه است، می‌توانید برای افزودن تراکم در خط مو، پیوند مقدماتی انجام دهید اما با افزایش سن احتمالاً به درمان اضافی نیاز دارید. کاشت مو برای افرادی که هنوز موهایی در پشت و کناره‌های سر خود دارند بسیار مناسب است، زیرا می‌توان قسمت جلویی و تاج را برای مطابقت با موقعیت، جهت گیری و زاویه دادن فولیکول‌های بومی مو بازسازی کرد.

راهنمایی آخر در مورد سن مناسب کاشت مو

همان طور که بیان شد ریزش مو می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و در تمامی افراد نوع آن مشابه نخواهد بود. در نتیجه اگر شما از جمله افرادی هستید که تصمیم به پیوند مو دارید قبل از هر کاری بهتر است به دنبال یک مطب و کلینیک معتبر و با تجربه باشید که در آن جراح‌های ماهر فعالیت می‌کنند و می‌توانند انتظارات شما را از این عمل جراحی برآورده کنند. سپس می‌توانید از آن‌ها در مورد کاشت مو و سایر مسائل مربوط به پیوند مو راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را درخواست کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

نحوه ارتباط با ما :

خط ویژه : ۴۸۴۶۷-۰۲۱

ارسال عکس : ۰۹۱۲۹۶۸۰۷۵۵

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *