• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

نحوه رشد موها بعد از کاشت مو

رشد مو بعد از کاشت مو
5
(24)

بر خلاف تصور عموم مردم ، نتایج کاشت مو آنی نیست و نیاز به زمان دارد. موها برای رشد، از یک الگوی زمانی مشخص پیروی می کنند. بعد از کاشت مو نیز، موها باید مراحل زمانی مشخصی را طی کنند تا به رشد ایده آل برسند. بطور معمول 12 ماه بعد از کاشت مو نتایج نهایی آن قابل مشاهده است.

نحوه رشد موها بعد از کاشت مو، طبق یک جدول زمانی پیش می رود. معمولا 3 ماه بعد از انجام جراحی، رشد موها به آرامی آغاز می شود و تا پایان سال اول تغییرات آن مشهود است. در ماه های اول، رشد موها ناچیز است و موها ضخامت چندانی ندارند، اما با گذشت زمان موها تراکم بیشتری پیدا می کنند و با موهای طبیعی شما یکدست می شوند.

سرعت رشد موها بعد از کاشت مو :

در حین جراحی کاشت مو ، موها از قسمت بانک مو در پشت سر، به نواحی کم تراکم منتقل می شوند. به دلیل جابجایی و تغییر مکان فولیکول ها در این جراحی، سرعت رشد موها نسبت به موهای طبیعی کندتر است. به دلیل اینکه موها به مکان جدیدی منتقل شده اند مدتی طول می کشد تا به مکان جدید خود عادت کنند. به همین دلیل رشد موها بعد از کاشت زمان بر است.

تا مدت ها بعد از کاشت مو ممکن است تغییرات رشد موها را تشخیص ندهید. زیرا در ماه های اول رشد موها کم است و موها نازک و ضعیف هستند. بعد از جراحی خطوطی که روی پوست سر ایجا شده اند می توانند یک تصویر نهایی از نتیجه کاشت مو را به شما نشان دهند.

رشد موها در طول یک ماه چقدر است؟

یکی از سوالات رایج بیماران این است که در ماه اول بعد از کاشت، موها چقدر رشد می کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم رشد موها به عوامل متعددی بستگی دارد. نحوه رشد موها بعد از کاشت مو ،در همه افراد یکسان نیست. زیرا رشد موها به عواملی همچون ژنتیک، رژیم غذایی و سلامت عمومی بدن وابسته است.

برای مثال رشد موها در افرادی که دارای وضعیت سلامتی خوبی هستند و رژیم غذایی مناسبی دارد، بهتر از سایر بیماران است. اما بطور معمول در طول ماه های اول بعد از کاشت، طول موها کوتاه است و موها فقط در حد چند میلی متر رشد می کنند.

رشد موها بعد از کاشت مو

مراحل زمانی رشد موها بعد از کاشت :

در روزهای ابتدایی کاشت مو شاهد ایجاد دلمه ها و زخم هایی روی پوست سر خواهید بود . این دلمه ها بخشی از فرایند طبیعی ترمیم موها هستند و به مرور از بین می روند. همچنین ممکن است تا ده روز بعد از جراحی تورم و درد را تجربه کنید که با استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک قابل درمان هستند. تغییرات اصلی رشد موها بعد از هفته دوم اغاز می شود. در ادامه نحوه رشد موها بعد از کاشت مو را طبق دوره زمانی بررسی می کنیم.

  • دو هفته بعد از کاشت مو :

دو هفته بعد از جراحی فولیکول ها دچار شوک می شوند و ممکن است ریزش موها را تجربه کنید. اما نترسید، زیرا این ریزش کاملا طبیعی است و بطور موقت اتفاق می افتد. بسیاری از افراد با دیدن این ریزش مو بعد از جراحی، دچار استرس و دلهره می شوند. در حالی که این ریزش آسیبی به فولیکول های کاشته شده وارد نمی کند و فقط ساقه ها دچار ریزش می شوند. بعد از شوک جراحی، فولیکول ها در زیر پوست کاملا سالم هستند بنابراین نگران نباشید. این ریزش مو ممکن است تا پایان ماه اول ادامه داشته باشد. بعد از پایان ریزش موها، از ماه های سوم و چهارم رشد موها آغاز می شود.

  • ۴ ماه بعد از کاشت مو :

بعد از گذشت 4 ماه از جراحی، موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند. در طول این مدت ممکن است برخی افراد ایجاد جوش ها روی سر را تجربه کنند. این جوش ها به دلیل شروع رشد موهاست. وقتی فولیکول ها شروع به رشد می کنند، ساقه ها برای بیرون آمدن به پوست فشار می آورند. فشار ساقه ها، باعث ایجاد جوش ها می شود که نشان دهنده ی شروع رشد موهاست و جای نگرانی ندارد. برخی افراد ممکن است این جوش ها را با عفونت اشتباه بگیرند. بنابراین برای اطمینان لازم است به پزشک مراجعه کنید و نسبت به درمان جوش ها اقدام کنید.

  • ۸ ماه بعد از کاشت مو :

بعد از گذشت 8 ماه از جراحی، موها با تراکم بالاتری رشد می کنند. البته در این مرحله ممکن است موها کمی شکننده و نازک باشند، اما به مرور زمان قطورتر می شوند. بعد از این مدت ، تغییرات رشد موها محسوس است و رشد موها قابل مشاهده است.

  • ۱ سال بعد از کاشت مو :

نتیجه نهایی کاشت مو، بعد از گذشت یک سال قابل مشاهده است. در این زمان رشد موها افزایش یافته و موها به بیشترین میزان رشد خود رسیده اند. ضخامت موها بعد از پایان سال اول بیشتر است و موها قطورتر از قبل هستند. نحوه رشد موها بعد از کاشت مو، یک سال بعد از جراحی تغییر محسوسی نخواهد داشت و مابقی تغییرات جزئی خواهد بود. نتیجه نهایی کاشت مو در این زمان قابل مشاهده است و شما می توانید از زیبایی و تراکم موهایتان لذت ببرید.

چگونه رشد موها را بعد از کاشت مو افزایش دهیم؟

همانطور که اشاره کردیم نحوه رشد موها بعد از کاشت مو به عواملی همچون وراثت و وضعیت سلامتی شما بستگی دارد. اما شما می توانید با رعایت دستورالعمل های پزشک به رشد مناسب موها کمک کنید. مصرف منظم داروها، مصرف مکمل ها و داشتن برنامه غذایی مناسب، می تواند به رشد موها کمک شایانی کند.

همچنین خودداری از ورزش کردن و انجام فعالیت های سنگین، نقش مهمی در رون بهبودی شمل ایفا می کند. البته در افرادی که دارای بیماری خاصی هستند، رشد موها کم است. در چنین شرایطی درمان بیماری اصلی می تواند روند رشد موها را بهبود ببخشد.

در برخی موارد ممکن است پزشک برای تقویت موها بعد از کاشت، روش های درمانی دیگری را توصیه کند. PRP یکی از روش هایی است که بعد از کاشت مو برای تقویت موها از طرف پزشک توصیه می شود. این روش درمانی باعث تسریع رشد فولیکول ها بعد از کاشت می شود و موها را تقویت می کند. همچنین از محلول ماینوکسیدیل نیز با تشخیص پزشک برای تسریع رشد موها بعد از کاشت استفاده می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *