• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

آیا درد کاشت مو زیاد است ؟

درد کاشت مو چقدر است ؟
4.6
(23)

به علت شرایط محیطی، زندگی ناسالم ، رژیم غذایی نادرست و مسائل ژنتیکی مشکل ریزش مو و ابرو از بزرگ‌ترین و شایع‌ترین مشکلات در افراد مختلف است و در نتیجه‌ی آن از رایج‌ترین درخواست‌ها در دنیای امروز تقویت و یا کاشت مو و ابرو است. بسیاری از افراد بخاطر حساسیت‌های زیاد و همچنین حساس بودن سلول‌های عصبی آنها بخاطر درد ناشی از اینکار از این موضوع صرف نظر می‌کنند، حال در این مقاله می‌خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که اصلا کاشت مو به چه صورتی است و آیا کاشت مو درد دارد؟ پس با ما همراه باشید.

در نتیجه اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از تأثیر طاسی یا ریزش مو رنج می‌برید و به این نتیجه رسیده‌اید که جراحی کاشت مو بهترین گزینه شما است ولی ممکن است نگرانی‌هایی در مورد دردناک بودن یا نبودن کاشت مو وجود داشته باشد که باعث شود شما از انجام اینکار منصرف شوید. به هر حال، پوست سر یک ناحیه‌های حساس روی سر است و حتی فکر ایجاد بریدگی یا انجام روشی برای انجام آن ناحیه می‌تواند ترسناک باشد. اما بهتر است بدانید ترس این جراحی بیشتر از دردناک بودن آن است، در واقع با اینکه این عمل جراحی کاملا بدون درد نیست ولی قطعا تصوری که افراد از این عمل دارند هم عموما درست نیست و واقعیت ندارد.

معمولاً عمل‌های جراحی مختلف افراد را با ناراحتی زیاد و زمان بهبودی طولانی مواجه می‌کنند، اما این موضوع برای عمل یا جراحی کاشت مو که توسط جراح واجد شرایط و باتجربه ترمیم مو انجام می‌شود، صادق نیست و شما می‌توانید روز بعد از جراحی به راحتی به خانه بروید!

در جراحی‌های کاشت مو از بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود و این بدان معناست که اکثر مراجعین اصلاً احساس ناراحتی نخواهند کرد. نکته اصلی این است که یک متخصص مو با تجربه انتخاب کنید که بتواند ریزش مو را ارزیابی کند و انتظارات شما را آنطور که می‌خواهید برآورده کند و  همچنین مراحل مختلف روش ریزش مو را برآورده کند.

مراحل مختلف کاشت مو

ابتدا می‌خواهیم شما را با مراحل مختلفی که باید برای کاشت مو طی کنید آشنا کنیم، تا راحت‌تر بتوانیم پاسخ “آیا کاشت مو درد دارد” را برای شما شرح دهیم.

  • مرحله اول مشاوره: در این مرحله متخصص ریزش مو مناطق بی مو و یا کم پشتی شما را ارزیابی می‌کند و همچنین قبل از رزرو جراحی، تاریخچه پزشکی کاملی را به شما ارائه می دهد.
  • مرحله دوم بی حسی موضعی: در این مرحله نیز جراح ترمیم مو برای کاهش درد بی حسی موضعی در این ناحیه انجام می‌دهد. در حین عمل، در حالی که استخراج اتفاق می افتد، دراز خواهید کشید و کاملا راحت خواهید بود.
  • مرحله سوم برداشت پیوند مو: در کاشت مو به روش FIT، پیوندهای جداگانه مو مستقیماً از ناحیه اهدا کننده برداشت می‌شود. جراح فولیکول‌های مو را یکی یکی انتخاب می‌کند و با ایجاد یک برش دایره‌ای با یک مشت، واحدهای فولیکولی را جدا می‌کند. سپس واحدهای فولیکولی (با شل شدن) از بافت اطراف خارج می‌شوند. پس از استخراج گرافت‌ها، ناحیه اهدا کننده با یک پانسمان ضدعفونی کننده پوشانده می‌شود که می‌تواند روز بعد برداشته شود.
  • مرحله چهارم بهبودی و تمرینات بعد از عمل: در این مرحله توسط متخصص ریزش مو به شما راهنمایی واضحی (معمولاً مکتوب) داده می‌شود که چگونه در هفته‌های آتی بهبودی خود را به بهترین روش ممکن مدیریت کنید. به توصیه‌های داده شده توجه ویژه ای داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که نگرانی خاصی در مورد بهبودی در خانه یا محل کار خود ندارید.
  • مرحله پنجم تسکین درد پس از جراحی ترمیم مو: بسته به نوع کلینیکی که انتخاب می‌کنید، در مورد نحوه کنترل ناراحتی احتمالی پس از پیوند راهنمایی دریافت خواهید کرد. در نتیجه شما از دردهای بعد از عمل نیز در امان خواهید بود.
  • مرحله ششم بهبودی کاشت مو: شاید این یکی از سوالاتی باشد که بیشتر بیماران پس از پیوند را نگران می‌کند. مقداری قرمزی پوست روی پوست سر پس از درمان در روند بهبودی کاشت مو کاملاً طبیعی است و طی چند هفته به طور طبیعی از بین می‌رود. پوست هرچه رنگ پریده باشد، مدت زمان بیشتری رنگ قرمز روی آن باقی می‌ماند. قرمزی با توجه به روند بهبودی و التهاب ایجاد شده در بافت پوست سر پس از قرار دادن موهای جدید کاهش می‌یابد.

مرحله طراحی خط رویش مو در کاشت مو

آیا کاشت مو درد دارد؟

در پاسخ به سوال آیا کاشت مو درد دارد می‌خواهیم وجه‌های جدیدی از این عمل جراحی را برای شما روشن کنیم. یکی از جنبه‌های دردناک در هر عمل جراحی، تزریقاتی است که توسط بی‌حس کننده موضعی در پوست سر انجام می‌شود قبل از اینکه عمل کاشت مو انجام شود. برای مقایسه درد این بی‌حس کننده قبل از اینکه به سراغ عمل جراحی بروید و بخواهید این درد را تجربه کنید، می‌توانید تصور کنید که سوزن یک آمپول بی‌حسی به لثه شما برای جراحی دندان‌هایتان وارد شده است. درد بی‌حسی کاشت مو تقریبا با درد بی‌حسی دندان برابری می‌کند، امیدوارم برای پاسخ به پرسش آیا کاشت مو درد دارد به این زودی قضاوت نکنید و مطالب را تا انتها بخوانید.

علاوه بر این، درست مانند این قیاس دندان، پس از از بین رفتن بی‌حسی، درد زیادی در جایی که دندان قبل بود وجود دارد. بعد از جراحی کاشت مو تورم طبیعی است و ممکن است جمجمه شما تا هفته‌ها بسیار غیرمعمول باشد ولی اگر از متخصص‌های حرفه‌ای برای کاشت موی خود استفاده کنید، این مدت زمان کوتاه‌تر خواهد بود. البته اینطور تصور نکنید که درد حاصل از کاشت مو دائمی است، درد در عمل‌های جراحی یک اتفاق و فرآیند طبیعی است و دقیقا مانند جراجی دندان شما، درد ناشی از کاشت مو هم قابل تحمل است و پس از مدت زمانی که به خود فرد نیز بستگی دارد، تسکین میابد.

البته بهتر است بدانید که بر اساس برخی از نظر سنجی‌ها و گزارش‌ها مشخص شده است که اکثر افرادی که جراحی کاشت مو را انجام داده‌اند می‌گویند که درد پیوند مو را نمی‌توان با درد ناشی از کشیدن دندان و یا جراحی دندان مقایسه کرد زیرا درد کاشت مو کمتر است . حتی برخی ادعا می‌کنند که هیچ دردی احساس نمی‌کنند، که این بیانگر این موضوع است که میزان درد ناشی از جراحی در افراد مختلف به خود فرد نیز بستگی دارد و نمی‌توان یک قانون برای همه‌ی آنها نوشت.

مرحله دردناک برداشت نواری در روش FUT

در واقع بیشتر هدف ما در اینجا از مقایسه جراحی دندان با کاشت مو واضح‌تر شدن این موضوع برای شما و همچنین پاسخ به سوال آیا کاشت مو درد دارد است.

شایان ذکر است که با پیشرفت فن آوری، مهارت‌ها و علم پزشکی امروزه، جراحی کاشت مو مطمئناً درد کمتری نسبت به دوره‌های قبلی که قسمت‌های بزرگتری از پوست سر برداشته می‌شد و شخص درد زیادی را تحمل میکرد، دارد. درد ناشی از جراحی کاشت مو بیشتر به علت  تراشیدن بسیار بیشتر برای بیرون آوردن موهای اهدا کننده و حتی تراش بیشتر برای قرار دادن موهای اهدا کننده در محل پوست گیرنده است.

در واقع آنچه دردناک‌تر است این است که امروزه همه پزشکان از روش‌های قدیمی چشم پوشی نکرده‌اند و با وجود پیشرفت تکنولوژی بسیاری از پزشکان هنوز خواهان استفاده از همان روش‌های قدیمی و دردناک هستند و این یکی از دلایلی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه عمل جراحی کاشت مو را انجام دهید، در رابطه با پزشک و متخصص مورد نظر اطلاعات کافی کسب کنید و کاملا با روش‌های مورد استفاده‌ی او برای کاشت مو آشنا باشید و قبل از اقدام برای جراحی سوالات مهمی که ذهن شما را مشغول کرده است را تماما از او بپرسید و از او بخواهید به طور کامل برای شما در رابطه با نحوه کاشت مو توضیح دهد و نگرانی‌های شما در رابطه با این موضوع را برطرف کرده و به سوال آیا کاشت مو درد دارد با توجه به روش‌های جراحی خود پاسخ دهد.

در آخرین تکنیک‌های کاشت مو فقط از واحد فولیکولی استفاده می‌شود که با مقدار زیادی از بافت اطراف برای پیوند دهنده مخالف است. این میزان درد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و فرد احساس بهتری در هنگام جراحی خواهد داشت.

اگر به این نتیجه رسیده اید که کاشت مو راه حل مناسبی برای شماست، ترس از دردناک بودن یا نبودن کاشت مو نباید بتواند جلوی تصمیم شما برای انجام اینوار را بگیرد. تحقیقات خود را انجام دهید، از یک جراح مورد اعتماد و یک فرد باتجربه و ماهر در روش کاشت مو استفاده کنید و فراموش نکنید که این مهمترین نکته کاشت مو است.

عکس کاشت مو بعد از یکسال

چگونه از ایمن بودن روش‌های کاشت مو مطمئن شویم؟

شاید هنوز هم جواب سوال آیا کاشت مو درد دارد را نگرفته باشید و یا به این عمل‌های جراحی اعتماد نداشته باشید، ما در اینجا برای شما یک پیشنهاد داریم شما می‌توانید در مورد روش ترمیم مو و روند بهبودی کاشت مو با یک تریکولوژیست متخصص صحبت کنید.

در واقع اگر در مورد کاشت مو سوال یا نگرانی دارید یا می‌خواهید در مورد روش کار خود مستقیماً از متخصص مطلع شوید، بهترین کار این است که با یک متخصص واجد شرایط ریزش مو صحبت کنید. آنها قادر خواهند بود ریزش مو شما را ارزیابی کرده و شما را در انتخاب بهترین داروی ترمیم مو در آن زمان راهنمایی کنند و بتوانند دقیق‌تر و کامل‌تر پاسخ پرسش آیا کاشت مو درد دارد را برای شما شرح دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *