• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

هر آنچه که باید درباره جدید‌ترین روش کاشت مو در سال 2020 بدانید !

جدیدترین روش کاشت مو در ایران چیست ؟
4.9
(32)

تا زمانی که پیوند زدن سلول‌های بنیادی، از نظر کلینیکی و پایدار بودن تایید شود، تنها یک روش وجود دارد که نسبت به بقیه برجسته‌تر به نظر می‌آید.

برای پیدا کردن تجربه‌هایی که شما را به احتیاط وا می‌دارند، لازم نیست زیاد جست و جو کنید. به سراغ کسانی بروید که موهای سرشان، به جای داشتن حالتی طبیعی و زیبا، مانند یک عروسک مصنوعی شده‌است! اما داستان‌های زیادی در مورد عمل کاشت موی موفق نیز وجود دارد. درباره مردانی که جراحی آن‌ها آنقدر موفقیت آمیز بوده که مدل موی قدیمیشان را به کلی از بین برده و آنان را دوباره جوان ساخته‌است. اگر می‌خواهید جز گروه دوم باشید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که جدیدترین روش کاشت مو چیست؟ قابل اطمینان‌ترین روش امروزی کدام است؟ چه انتظاری از روش‌های آتی داریم و به عبارت دیگر، چه زمانی پیوند سلول‌های بنیادی عملی خواهد شد؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

ریزش مو و جدیدترین روش درمان آن

هدف از کاشت یا پیوند مو در مردان و زنان، درمان ناحیه‌هایی است که ریزش پیدا کرده‌اند. ریزش مو، به دلایل ژنتیکی، هورمونی و افزایش سن رخ می‌دهد. اگرچه معمولا مردان دچار این مشکل می‌شوند اما ریزش مو در زنان نیز مانند مردان متداول است. کاشت مو، تنها روشی است که می‌تواند تراکم موها را افزایش دهد و موی سر شما را پرپشت کند. با پیوند زدن مو، می‌توان تراکم موی سر، ابروها، مژه‌ها، ریش و نواحی دیگری که مو در آن‌ها رشد می‌کند را احیا کرد.

FIT چیست؟

استاندارد طلایی کنونی برای کاشت مو، Follicular Unit Extraction (استخراج واحد فولیکولی) یا به اختصار FUE است که ما در ایران این روش کاشت مو را با نام FIT می شناسیم. FUE تکنیک جراحی پیشرفته برای ترمیم موهاست و نسبت به روش سنتی کاشت مو، آسیب کمتری به بیمار وارد می‌کند. این روش، هیچ زخم خطی شکلی باقی نمی‌گذارد و نیازی به بخیه ندارد. با کاشت مو به روش FIT، فولیکول‌ها یکی یکی از ناحیه اهدا کننده پوست سر(معمولا قسمت عقبی سر که ریزش مو در آن رخ نمی‌دهد) شما جدا می‌شوند. سپس فولیکول به قسمت‌های کم مو یا طاس سر پیوند زده می‌شود. FIT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو، می‌تواند به صورت دستی یا به وسیله رباتی که دکتر شما آن را کنترل می‌کند، انجام شود. این عمل، عملی سرپایی بوده و شما می‌توانید در همان روز جراحی به خانه بازگردید.

اینوگرافی کاشت مو به روش FUE

هزینه FIT چه قدر است؟

مدت زمان جراحی و قیمت هر نوعی از کاشت مو، وابسته به تعداد فولیکول‌هایی است که جا به جا می‌شوند. خود این جا به جایی، وابسته به میزان پوشش در طی پروسه است. چند هزار فولیکول می‌توانند در یک جلسه 5 تا 10 ساعته پیوند زده شوند که این تعداد، استاندارد است. افرادی که موهای کم پشت‌تر و ریزش موی بیشتری داشته‌اند، نیاز به جلسات متعددی دارند.

نتایج کاشت مو به روش FIT

موهای پیوند زده شده، درست مانند موهای ناحیه اهدا کننده رشد کرده و فرق سر و خط مو را پوشش خواهند داد. موها، بدون توجه به این که جا به جا شده‌اند، به خوبی در مکان جدید خود رشد می‌کنند. تقریبا یک سال طول می‌کشد تا به طور کامل رشد کنند تا بتوان میزان موفیقت آمیز بودن جراحی را اندازه گرفت. زیرا موهای پیوندی، معمولا پس از چند ماه به طور کامل ریزش پیدا کرده و دوباره از نو رشد می‌کنند. این ریزش کاملا طبیعی است، پس به آن اطمینان کنید و تا 6 الی 12 ماه صبور بمانید تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

جدیدترین روش کاشت مو در آینده نزدیک

شایعه‌ها درباره آینده کاشت مو حقیقت دارند. کاشت به روش سلول‌های بنیادی، در دست بررسی در مطالعات کلینیکی است. با توجه به پیشرفت روند تحقیقاتی در ژاپن و انگلیس، این روش احتمالا در سال 2025 یا 2027 در این کشور‌ها در دسترس خواهد بود.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

پروسه کاشت مو با سلول‌های بنیادی، به شیوه‌های مختلف در حال آزمایش است اما همه این شیوه‌ها، کلیت مشترکی دارند. جراح پوست و مو، ابتدا قسمتی از بافت بیمار را برمی‌دارد و آن را به آزمایشگاه شرکت ارسال می‌کند. سپس بهترین سلول‌های انتخابی، در آزمایشگاه از بافت استخراج می‌شوند. این سلول‌ها تکثیر شده و دوباره برای جراح ارسال می‌شوند. پزشک، سلول‌ها را به پوست سر بیمار پیوند می‌زند و پس از 6 الی 12 ماه، موهای جدید رشد خواهند کرد.

مطالعات دیگری نیز در حال انجام هستند که از سلول‌های آلوژنیک(از شخص اهدا کننده دیگر) استفاده می‌کنند. محدودیت این روش، عدم شباهت نوع موها در افراد مختلف است. برای مثال، شخصی با موهای قرمز فر، نمی‌تواند از شخصی با موهای صاف قهوه‌ای پیوند  دریافت کند.

روش‌های امروزی کاشت مو در اروپا

روش‌های زیر، در حال حاضر پیشرفته‌ترین روش‌های مورد استفاده در کلینیک‌های برتر  سراسر اروپا هستند.

۱- روش Micro Graft

پیشرفته‌ترین تکنیک روش در بین شیوه‌های کاشت مو به روش میکروگرافت است. زیرا فولیکول‌های مو بدون نیاز به برش، استخراج و پیوند زده می‌شوند. در این روش، جای هیچ زخم باقی نمی‌ماند. مو‌ها معمولا از نواحی گیجگاهی، پس سری و آهیانه کف سر استخراج می‌شوند و استخراج به شکلی است که تراکم موی این نواحی حفظ شود.

۲-روش FUSS(Follicular Unit Strip Surgery یا عمل جراحی نوار فولیکولی):

این روش، کمی تهاجمی تر است. نواری به طول 15 الی 20 سانتی متر و عرض 1 سانتی متر، از پشت گردن بریده می‌شود. سپس این نوار، به میکرو واحد‌های فولیکولی تقسیم شده و در میکرو بریدگی‌هایی از پیش آماده شده پیوند زده می‌شود تا بازسازی انجام شود. خط مویی خارجی ساخته شده از میکرو برش‌ها، از زاویه بیرونی دیده می‌شود و باید ظاهری طبیعی داشته‌باشد. میکرو برش‌های دیگر، به منظور افزایش تراکم موها و پرپشت‌تر شدن آن‌ها انجام می‌شوند.این پروسه، نیاز به بیهوشی بیمار دارد. ِFUSS به عنوان جدید‌ترین روش کاشت مو در بسیاری از پیشرفته‌ترین کلینیک‌های اروپا ارائه می‌شود.

کاشت مو به روش FUSS

۳-کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی:

فولیکول موجود در ریشه سلول بنیادی، برای درمان ریزش موی پیشرفته استفاده می‌شود. این تکنولوزی، جدید است و از سلول‌های بنیادی خود بیمار استفاده می‌کند. فولیکول مو نوعی سلول منحصر به فرد است که می‌تواند به انواعی از سلول‌ها  در بدن تقسیم شود و بافت مورد نظر را توسعه دهد. به آن‌ها، سلول‌های ریشه‌ای نیز گفته‌ می‌شود زیرا می‌توانند تقسیم شده و به هر نوع دیگری از سلول تبدیل شوند.

این نوع کاشت مو، یک جراحی سرپایی است که مقدار درد بیمار را به اندازه قابل توجهی کاهش داده و پروسه درمان را تسریع می‌کند.

۴-روش DHI (Direct Hair Implantation یا کاشت مستقیم مو):

کاشت مو به روش DHI روشی بسیار پیشرفته در زمینه کاشت مو است که مزیت‌های بسیاری دارد. با این روش، در عرض 5 الی 7 ساعت صاحب ظاهری جدید و مدل موی طبیعی خواهید شد. در طی پروسه، 2500 الی 3000 فولیکول مو پیوند زده می‌شوند. DHI  به وسیله سوزنی به نام Choi pen انجام می‌شود.

کاشت مو به روش DHI

۵-کاشت مو با ربات ARTAS:

ARTAS رباتی بسیار پیشرفته است که به جراح در استخراج فولیکول مو کمک می‌کند. اگرچه هم اکنون این ربات در ایران موجود نیست، اما بدون شک در آینده پر طرفدار خواهد بود. ربات، بین 100 تا 140 فولیکول را از نواحی مشخصی استخراج کرده، آن را برای مدتی سالم و فعال نگه می‌دارد و سپس با ایجاد شکاف در نواحی دریافت کننده، فولیکول‌ها را پیوند می‌زند. عمل جراحی با این دستگاه، نیاز به بیهوشی دارد و التهاب و درد خفیفی را پس از عمل تجربه خواهید کرد.

جهت دریافت وقت و مشاوره رایگان کاشت مو از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشد :

  • خط ویژه : ۴۸۴۶۷ – ۰۲۱
  • ارسال عکس (واتس اپ) : ۰۹۱۲۹۶۸۰۷۵۵

جدید‌ترین روش های کاشت مو در ایران

در این قسمت، به روش‌های نوین کاشت مو در ایران می‌پردازیم. این روش‌ها، در کلینیک‎‌های معتبر ایران با کادر حرفه‌ای انجام می‌شوند و همواره متقاضیان فراوانی دارند.

۱-  روش MicroFIT

FIT  در واقع همان روش FUE  است که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم. اما میکروفیت، نوع پیشرفته‌تر FIT است. فولیکول‌ها، توسط ابزار‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر استخراج و پیوند زده می‌شوند. آسیب و درد کمتر، بهبودی سریع‌تر و ظاهری طبیعی‌تر از مزایای کاشت موی Micro FIT است. مانند روش FUT(همان روش FUSS  که بالاتر درباره آن صحبت کردیم)نیازی به برداشت نواری نیست. در نتیجه، خونریزی، بخیه، احتمال عفونت و سایر عوارض روش‌های تهاجمی در میکروفیت به حداقل رسیده‌است. هر چند، هزینه‌ کاشت مو در این روش نسبت به سایر روش‌ها بالاتر است.

۲-روش SUT

این روش نیز، بر پایه FUE و مشابه FIT است. با این تفاوت که پیوند فولیکولی، توسط دستگاه انجام می‌شود. با استفاده از دستگاه، خطای انسانی به حداقل می‌رسد و خونریزی و درد کاهش می‌یابد. نه تنها جای زخمی در ناحیه برداشت و کاشت مو مشاهده نمی‌شود، بلکه در تعداد جلسات کمتری می‌توان به تراکم موی چند برابری رسید. البته جراح شما، باید در زمینه کار با دستگاه حرفه‌ای باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود. در طی یک جلسه، می‌توانید طاسی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

کاشت مو به روش sut

هزینه کاشت مو SUT  نسبت به روش‌های دستی  FUT و FIT  بالاتر است اما بستگی به تعداد فولیکول‌های جا به جا شده و شدت طاسی نیز دارد. هیچ فولیکولی در SUT هدر نمی‌رود. به علت نامنظم بودن موهای کاشته شده، ظاهر موهای شما بسیار طبیعی خواهد بود به طوری که تفاوت موهای اصلی و پیوندی را متوجه نخواهید شد. شاید بتوان گفت که هم اکنون، SUT بهترین و سریع‌ترین عمل کاشت مو در ایران است.

۳- روش BHT

یکی دیگر از روش های نوین پیوند مو، کاشت مو به روش BHT یا پیوند موی بدن است. همان طور که از اسم آن پیداست، از موهای قسمت‌های مختلف بدن مانند قفسه سینه، ران‌ها، ساق پا، کتف و غیره استفاده می‌شود. این روش مناسب افرادی است که پس سر آن‌ها، موهای کم پشتی دارد. با برداشت فولیکول طبیعی از سایر قسمت‌های پر موی بدن، می‌توانید ظاهری زیبا و متناسب را در نتیجه کاشت موی BHT داشته‌باشید. دوره بهبودی این روش، 3 ماه است و بعضی از بیماران از باقی ماندن جای زخم شکایت داشته‌اند. برای خوب شدن کامل جای زخم، به بازه زمانی 1 الی 2 ماهه نیاز دارید. BHT برای پرپشت کردن موهای صورت آقایان مناسب است و یا اگر در حادثه‌ای مانند آتش سوزی، بخشی از موهای خود را از دست داده‌اید، BHT را انتخاب کنید.

۴-روش سوپر ترکیبی

اگر طاسی شدید دارید، پیشنهاد می‌کنیم که کاشت ترکیبی با جدیدترین متد کلینیک رونیا را امتحان کنید. با ترکیب کردن چند شیوه، تراکم مو بسیار افزایش می‎یابد و بازده جراحی چند برابر می‌شود. کاشت با استفاده از روش‌های FUT ، BHT و SUT، در چند جلسه انجام می‌شود. به این صورت که ابتدا FUT  و سپس با فاصله زمانی، BHT و SUT را انجام می‌دهیم.

۵- روش FIT

روش FIT ، ساده‌ترین روش غیرتهاجمی کاشت مو است و از نظر هزینه و بازده، استاندارد طلایی امروز محسوب می‌شود. افرادی که دارای موهای ضخیم و پرپشت در پشت سر خود هستند، می‌توانند با خیال راحت این روش را انتخاب کنند. روش FIT نیاز به بخیه ندارد و بیمار می‌تواند بعد از 14 روز فعالیت‌های ورزشی را از سر بگیرد. بدون برش و بخیه، درد و خونریزی کاهش می‌یابد و نیازی نیست که بیمار برای برداشتن بخیه‌ها مجددا به کلینیک مراجعه کند.

عکس کاشت مو به روش FIT

جدیدترین روش کاشت مو، کدام یک برای شما مناسب‌ است؟

همان طور که گفتیم، روش‌های نوین متعددی در ایران و جهان برای کاشت مو به کار می‌روند. تفاوت آن‌ها در میزان تهاجمی بودن، میزان درد و خونریزی، هزینه، انسانی یا رباتی بودن و … است. بسته به انتظاری که از نتیجه کاشت مو دارید، روش مناسب را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید ظاهری آراسته و طبیعی داشته‌باشید، دوره بهبودی شما سریع‌تر طی شود و درد جراحی به حداقل برسد، باید هزینه بیشتری به کاشت مو اختصاص دهید.

 موها، یکی از مهم ترین شاخص‌های زیبایی هستند. با مقایسه روش‌های ذکر شده، آنچه برای شخص خود مناسب می‌دانید را انتخاب کنید و صبور باشید تا نتایج کاشت مو، در زندگی شما ظاهر شوند. اما فراموش نکنید که شما یک عمل جراحی انجام داده‌اید. جراحی هر چه قدر هم که سبک باشد، همچنان نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد. برای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی، دستور پزشک را به دقت رعایت کنید. علاوه بر سلامت، در صورت رعایت نکردن موارد لازم، ممکن است نتیجه دلخواهتان را کسب نکنید و جراحی موفقی نداشته‌باشید.

جهت دریافت وقت و مشاوره رایگان کاشت مو از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشد :

  • خط ویژه : ۴۸۴۶۷ – ۰۲۱
  • ارسال عکس (واتس اپ) : ۰۹۱۲۹۶۸۰۷۵۵

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *