• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

انتخاب بهترین فصل کاشت مو، تابستان یا زمستان؟

بهترین فصل کاشت مو
4.3
(21)

انتخاب بهترین فصل کاشت مو، دغدغه‌ای رایج در بین کسانی است که می‌خواهند با کاشت مو، درمانی برای آلوپسی(ریزش مو) خود پیدا کنند. اما در واقعیت، عمل کاشت مو می‌تواند بدون توجه به فصل انجام شود. در واقع مساله اصلی که باید برای کاشت مو در نظر بگیرید، آب و هوای آن فصل نیست. بلکه نحوه زندگی اجتماعی شماست که اهمیت دارد.

اگر می‌خواهید این جراحی را در فصل تابستان انجام دهید، کافیست روزهای بعد از عمل، از نور آفتاب دور باشید و شنا نکنید. اگر قصد دارید کاشت مو را در زمستان انجام دهید، توصیه می‌شود که طی تا دوماه اول، از پوشیدن کلاه زمستانی برای محاظت در برابر سرما خودداری کنید. در واقع، انتخاب کردن بهترین فصل کاشت مو بین زمستان و تابستان، اهمیت چندانی ندارد.

می‌توان گفت که مناسب‌ترین زمان، بستگی به میزان آمادگی شخص دارد. زمانی که مشتری به دور از کار و زندگی پرمشغله‌اش، بتواند با آرامش این جراحی را انجام دهد و از خود به اندازه کافی مراقبت کند. با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین فصل کاشت مو را با توجه به برنامه و زندگی شخصی خود، انتخاب کنید.

نمونه کاشت مو کلینیک رونیا

کاشت مو در تابستان

بسیاری از مردم، تعطیلات فصل تابستان را غنیمت شمرده و کاشت مو را انجام می‌دهند. این سوال مطرح می‌شود که آیا کاشت مو در تابستان، انتخاب خوبی است؟ موها در تابستان سریع‌تر رشد می‌کنند و سرعت بازسازی پوست نیز افزایش می‌یابد. در دوره بهبود پس از کاشت مو، بسیار مهم است که پوسته پوسته شدن ملایم و قرمزی پوست سر را، از اشعه فرابنفش خورشید محافظت کرد.

به طور کلی، باید در روزهای اول پس از کاشت، باید از تماس با نور خورشید دوری کنید. زیرا نور خورشید، بهبودی را مختل می‌کند و زخم‌ها را واضح‌تر می‌سازد. به همین دلیل، آفتاب می‌تواند در روند کاشت موی شما اختلال ایجاد کند. اگرچه خیلی طول نخواهد کشید که شکاف‌های میلی متری که برای پیوند روی پوست سر شما ایجاد شده‌بودند، به اضافه قرمزی از بین برود.

این بهبودی 7 الی 10 روز زمان می‌برد و زخم‌ها تقریبا نامرئی خواهند شد. شما حتی می‌توانید شنا کنید، البته تا زمانی که در معرض مستقیم نور خورشید نباشید. بعلاوه، آب دریا به روند درمان زخم‌ها، سرعت می‌بخشد. شاید یکی از دلایل شما برای انتخاب تابستان به عنوان بهترین فصل کاشت مو، ظاهر آراسته شما در سال نو باشد. موی کاشته شده، در طی 3 الی ۴ ماه به طور کامل رشد می‌کند. پس اگر تصمیم دارید در فصل تابستان برای درمان اقدام کنید، خواهید توانست با مدل موی موردعلاقه و ظاهر ایده ‌آل خود به استقبال سال نو بروید‌.

 همچنین، همه ما دوست داریم درست قبل از تعطیلات تابستانی ظاهر خود را آراسته کنیم و در بهترین و زیباترین شکل خود باشیم. به همین دلیل، بسیاری از مشتریان، عمل کاشت موی خود را در اوایل فصل تابستان انجام می‌دهند. نکته مهم دیگر، این است که پزشکان در مراکز مختلف درمانی در ایران و جهان، بیان می‌کنند که عمل جراحی کاشت مو در تابستان، مانعی برای تعطیلات نیست. برعکس، موها در تابستان سریع‌تر رشد می‌کنند. به علاوه، می‌توانید دوره پوسته پوسته شدن کف سر را با پوشیدن کلاه به سر ببرید، زیرا استفاده از کلاه در این فصل بسیار رایج است. شاید این بتواند یکی از دلایلی باشد که بهترین فصل کاشت مو، تابستان است.

بهترین زمان برای کاشت مو کدام است؟

پزشکان با تجربه در سراسر جهان، می‌گویند که هرکس در تمام 12 ماه سال می‌تواند این عمل را انجام دهد. این سوال که “بهترین زمان کدام است؟” سوالی رایج است که پاسخ آن، کاملا بستگی به خود فرد دارد. زمانی که شخص، آمادگی کامل داشته باشد، می‌تواند در هر زمانی از سال کاشت مو را انجام دهد، چه در تابستان و چه در زمستان.

با توجه به شایعات نادرست در مورد کاشت مو در تابستان، پزشکان اصرار دارند که بیماران، می‌توانند پس از جراحی به یک سفر دریایی بروند. بدون اینکه به فصل توجهی داشته‌باشند. تنها مساله‌ای که اهمیت دارد، این است که عمل باید فقط توسط متخصصین در این زمینه انجام شود. در نهایت، انجام این عمل در تابستان، تا زمانی که دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل برای بیمار به طور کامل رعایت شوند، هیچ اشکالی ندارد.

هم‌زمانی تعطیلات تابستانی در کشور‌های مختلف و عمل کاشت مو!

اگر در حال برنامه ریزی برای سفر هستید، می‌توانید برنامه جراحی خود را نیز تنظیم کنید. پروازهای رفت و برگشت خود را به شهر مورد نظرتان رزرو کنید و مانند بسیاری از بیماران، تعطیلات به یاد ماندنی خود را در سفر بگذرانید. سپس 2 روز آخر سفر خود را به انجام عمل کاشت مو اختصاص دهید. علاوه بر انتخاب بهترین فصل کاشت مو، انتخاب یک کلینیک مناسب هم اهمیت دارد. با انتخاب کلینیک درست در فصل زمستان یا تابستان، لذت تعطیلات خود را تکمیل کنید و کاشت موی ایده‌ آلی داشته‌ باشید. به کلینیکی مراجعه کنید که مشاوران و اعضای با تجربه‌ای داشته‌باشد و شما را به درستی راهنمایی کند.

عکس کاشت مو

کاشت مو در زمستان

اگر می‌خواهید تا تابستان بعدی دارای موهای پرپشتی شوید، در فصل زمستان، این عمل را با استفاده از کاشت موی مدرن Super SUT امتحان کنید. اگرچه انجام این عمل در هر موقعی از سال دارای نکات مثبت و منفی است، اما زمستان نقاط قوت منحصر به فردی دارد. برای مثال، می‌توان به بهبودی کامل در زمان تعطیلات و کاهش ریسک پایین آفتاب سوختگی و عرق کردن که ممکن است منجر به عفونت ناحیه جراحی شود، اشاره کرد.

از آنجایی که ضخامت و پرپشتی موها در 6 ماه به حداکثر می‌رسد، زمستان بهترین فصل کاشت مو است تا در تابستان، موهای ایده‌ آل خود را داشته‌باشید. اگر در زمستان اقدام کنید، موهای شما بهترین حالت را برای سفرها، مهمانی‌ها و رویداد‌های تابستانی خواهد داشت.

فواید کاشت مو در زمستان

مانند سایر جراحی‌ها، عمل کاشت مو نیز نیاز به چند روز برای بهبودی دارد. فصل زمستان و زمان تعطیلات، به بیماران اجازه می‌دهد که با در خانه ماندن یا پوشیدن کلاه در خارج از منزل، به به طور کامل بهبود پیدا کنند. با نبود نور خورشید، نگرانی برای عرق کردن یا آفتاب سوختگی که منجر به عفونت ناحیه کاشت می‌شود، وجود ندارد.

 زمستان از نظر بهبودی بیمار، بهترین فصل کاشت مو است. به طور کلی، نتایج کاشت مو پس از 6 ماه به صورت قابل توجهی ظاهر شده و در طی یکسال کامل می‌شوند. اگر زمان کاشت موی خود را دقیق تنظیم کنید، نتایج آن را در تابستان یا پاییز خواهید دید. زمانی که جشن عروسی‌ها، تعطیلات و سایر رویدادها در حال رخ دادن هستند و شما می‌خواهید بهترین ظاهر را داشته‌باشید. با توجه به اینکه نتایج کاشت مو پس‌ از یک سال به طور کامل ظاهر می‌شوند، تا پاییز و زمستان سال بعد(دو فصلی که موها در آن بیشترین ریزش را دارند، پاییز و زمستان هستند) می‌توانید از موهای خود محافظت کنید.

سخن آخر درباره بهترین فصل کاشت مو

با جمع بندی نکات بالا، بهترین فصل را انتخاب کنید تا از نتایج عمل جراحی خود به طور کامل راضی باشید، به مدل موی دلخواهتان دست پیدا کرده و در کمترین زمان بهبود پیدا کنید. توجه کنید که انتخاب زمان مناسب، بستگی به برنامه‌های شخصی شما نیز دارد. آب و هوای فصل روی نتایج کاشت مو اثر گذار است اما اینکه شما چطور آن فصل را می‌گذرانید، نیز اهمیت دارد.

همچنین، مراقبت‌های پس از کاشت مو را در هر فصلی جدی بگیرید زیرا همواره اهمیت دارند و با تغییر فصل، نباید در دستورالعمل‌های بعد از جراحی کوتاهی کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *