• آدرس تهران سعادت آباد
تلفن تماس :  021-48467

راهنمای نحوه خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو

نحوه استراحت بعد از کاشت مو
4.9
(18)

هنگامی که اقدام به عمل کاشت مو می‌کنید، باید به نکاتی نظیر انتخاب بهترین مرکز کاشت مو، انتخاب پزشک مناسب، هزینه، مراقبت‌های قبل و بعد از آن توجه کنید. یکی از نکاتی که بسیار مهم است طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو بوده و افراد پس از اینکه از کلینیک ترخیص شدند، باید برای مدتی نحوه خوابیدن خود را تغییر دهند. توجه به این نکته بسیار مهم بوده چراکه اگر پس از کاشت مو به درستی نخوابید، ممکن است به پوست سر و موهای کاشته شده آسیب برسد. برای اینکه از نحوه صحیح خوابیدن مطلع شوید، شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو

تقریبا بسیاری از بیمارانی که اقدام به کاشت مو می‌کنند توسط پزشک خود نحوه خوابیدن را جویا شده و توصیه‌های او را به خوبی دنبال می‌کنند. اما، اگر توصیه‌های بعد از کاشت مو توسط پزشک خود را فراموش کرده‌اید یا پزشک ارائه این توصیه‌ها به شما را فراموش کرده است، در این مطلب به مهترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

توصیه ما به شما استراحت کامل در روز بعد از کاشت مو می باشد. برای خوابیدن صحیح زیر سر خود دو عدد بالش قرار دهید، به نحوی که سر، زاویه 30 درجه داشته باشد. ترجیحا طاق باز بخوابید بطوری که سینه و شکم رو به بالا باشد. اگر نمی توانید به این حالت بخوابید به پهلوی راست یا چپ بخوابید . توجه داشته باشید که خواب کافی برای ادامه روند درمان و رشد موها امری مهم است.

عدم استفاده از هدبند یا دستمال سر

شاید بسیاری از بیماران تصور کنند که پس از کاشت مو باید ناحیه عمل شده را بپوشانند تا آسیبی به آن نرسد. اما، بهتر است بدانید که این کار نه تنها از موهای شما محافظت نکرده، بلکه موجب از بین رفتن بافت تازه و فولیکول موهای کاشته شده می‌شود. موهای کاشته شده در روزهای ابتدایی بسیار حساس بوده و نباید هیچ فشاری به آن‌ها وارد شود.

استفاده از چندین بالشت برای خوابیدن

اولین طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو استفاده از چند بالشت در زیر سر می‌باشد. برای این کار بهتر است از بالشت‌های نسبتا نرم استفاده کرد تا به پشت سر فشار وارد نشود. البته، بالشتی که از آن استفاده می‌کند نه باید زیادی نرم و نه زیادی سفت باشد. بهتر است به گونه‌ای باشد که سر حداقل 3 سانت در آن فرو رود.

خوابیدن بعد از کاشت مو

استفاده از تخت نسبتا سفت

برای اینکه گردن شما هنگام خوابیدن با بالشت‌ها توازن داشته باشد، نباید از تخت‌های بسیار نرم استفاده کنید چراکه این امر موجب گردن‌درد می‌شود. به گونه‌ای که بدن شما در تخت فرو رفته و گردن شما در بالشت‌های ذکر شده ثابت می‌ماند. از این رو، بهتر است میزان سفتی بالشت و تشک تخت یکسان باشد. بهتر است قبل از اینکه اقدام به کاشت مو کنید به این مسئله توجه کرده و شرایط مناسب را برای استراحت خود فراهم کنید.

استفاده از بالشت گردن طبی

یکی از موثرترین ابزار برای خوابیدن به صورت طاق‌باز، استفاده از بالشت‌های گردن است. استفاده از این بالشت‌ها باعث می‌شود تا گردن شما درد نگیرد و هنگام خوابیدن احساس ناراحتی به شما دست ندهد. تقریبا، اغلب داروخانه‌ها این بالشت‌ها را در لیست فروش خود داشته و شما می‌توانید با قیمتی مناسب آن‌ها را تهیه کنید. توجه داشته باشید که از بالشت‌هایی استفاده کنید که فیت گردن شما باشند. متاسفانه برخی از افراد به این نکته توجه نکرده و با گذشت چند روز دچار گردن‌درد شدید شده‌اند.

مراقب گودی کمر خود باشید

برخی از بیماران دچار گودی کمر بوده و خوابیدن طولانی مدت به صورت طاق‌باز برای آن‌ها ناممکن است. بنابراین برای یافتن طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو بهتر است از نقص‌های خود مطلع باشید. برای این کار کافیست تا یک پشتی برای گودی کمر خود از مراکز فروش تهیه کنید. این پشتی‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که هنگام طاق‌باز خوابیدن از درد کمر جلوگیری می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب از وبلاگ کلینیک رونیا، به نحوه خوابیدن پس از کاشت مو اشاره کردیم و چند راهکار مفید برای خوابیدن به شما معرفی کردیم. بهتر است پس از اینکه از کلینیک ترخیص شدید، برای چند روز به صورت طاق‌باز خوابیده تا بر روی بافت مو و پوست سر شما فشاری وارد نشود. مراقبت‌های پس از کاشت مو بسیار مهم بوده و اگر می‌خواهید عمل شما نتیجه‌بخش باشد، بهتر است به توصیه‌های پزشک خود در این زمینه توجه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.